3 квітня 2010 року відбулося чергове засідання Спільної робочої групи з опрацювання пропозицій сторони роботодавців до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»

6 квіт. 2010

Напередодні Великодня, 3 квітня 2010 року відбулося чергове засідання Спільної робочої групи з опрацювання пропозицій сторони роботодавців до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік».

Враховуючи складність бюджетного процесу у цьому році, процес його формування практично відбувається в ті ж самі терміни, що й формування проекту бюджетної резолюції на 2011 рік, що, безумовно, вносить свої корективи у переговорний процес.

Заступник Міністра фінансів О. Рибак дав чітко зрозуміти, що дива у цьому році не буде, тому просив виважено підійти до пропозицій соціальних сторін, зокрема, роботодавців до проекту бюджету на 2010 рік, що, безперечно, не завадило стороні роботодавців у рекордні строки сформувати та подати 48 пропозицій до проекту бюджету України 2010 року.

3 квітня як раз і розглядалася реакція Мінфіну на пропозиції соціальних партнерів. Слід зазначити, що, як й очкувалося, у 90% відповідь головного фінансового відомства нашої країни на пропозиції вітчизняних роботодавців була негативною, що, безперечно, отримало відповідне негативне ставлення сторони роботодавців. Певним поясненням і вибаченням цьому факту може бути дійсно складність бюджетного процесу цього року та домовленість із Мінфіном про продовження більш конструктивної роботи над проектом бюджету України 2011 року.

Незважаючи на це, аргументація Міністерства фінансів не знайшла підтримки у сторони роботодавців, що й було зафіксовано у протоколі зустрічі. За пропозицією члена СПО сторони роботодавців на національному рівні П. Цируля, було досягнуто домовленість продовжити роботу над проектом державного бюджету України на 2010 рік за так званою кластерною ознакою, розділивши пропозиції сторони роботодавців по певних групах (загальні фінансові та економічні питання; добувна, будівельна та машинобудівна промисловості; сфера послуг та гуманітарна сфера тощо). Сподіваємося, що і в подальшому робота над пропозиціями соціальних партнерів буде продовжено саме за такою формою, що дозволить більш повно враховувати їх пропозиції при підготовці державних бюджетів на наступні періоди.