Круглий стіл на тему «Соціальний діалог як інструмент прийняття рішень»

22 квіт. 2010

20 квітня 2010 року у м. Ірпінь відбувся круглий стіл на тему «Соціальний діалог як інструмент прийняття рішень», який було проведено за ініціативи Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, Конфедерації роботодавців України, Ірпінської міської ради, Федерації профспілок України.
 
В роботі круглого столу взяли участь голови міст Київщини, депутати місцевих рад, представники соціальних партнерів, центральних органів виконавчої влади, громадськості, науковці, ЗМІ.
 
Учасники круглого столу висловлювались за активізацію соціального діалогу на всіх рівнях, починаючи з окремого підприємства, міста. Тільки завдяки всебічному обговоренню нагальних проблем соціальними партнерами можливий подальший розвиток соціально-економічних процесів в умовах переходу від подолання кризи до сталого зростання.
 
В своєму виступі директор департаменту Конфедерації Кирило Ткаченко привернув увагу присутніх до необхідності налагодження зворотнього зв’язку з місцевими організаціями соціальних партнерів, органами влади. Сьогодні налагоджена робота з проведення соціального діалогу на міжнародному та національному рівнях, але необхідно вибудовувати всю вертикаль. Також запросив соціальних партнерів активно долучитись до роботи з доопрацювання проекту Закону України «Про національну систему кваліфікацій», який покликаний перш за все створити умови для розвитку особистості, зробити людину більш конкурентоспроможною на ринку праці, що є запорукою конкурентоспроможної економіки. Зазначив про необхідність залучення соціальних партнерів до напрацювання Посиленої угоди про створення зони вільної торгівлі Україна – ЄС, ще на етапі створення проектів відповідних норм, а не інформувати бізнес та громадськість «постфактум». 

За результатами круглого столу було прийняте Звернення його учасників до органів державної влади України з певними пропозиціями щодо використання соціального діалогу у подальшому розвитку економіки.