Розпочався діалог між експертами роботодавців та профспілок. На порядку денному – аналіз системи колективного-договірного регулювання

26 квіт. 2010

23 квітня 2010 року відбулося перше засідання ради експертів для вирішення невідкладних питань соціально-економічного характеру за напрямом «Реформування системи колективно-договірного регулювання».

Ця форма спілкування між представниками роботодавців та профспілок є принципово новою для вітчизняної практики ведення соціального діалогу. Таке спілкування не відбувається у звичних вже форматах консультацій та переговорів із укладення Генеральної угоди.

Робота цієї групи передбачає систематичне обговорення стратегічних питань у сфері регулювання колективно-трудових відносин, визначення та зближення позицій соціальних партнерів з метою відповідної консолідації під час більш формалізованих форм соціального діалогу, що здійснюються в Україні.

Учасники ради експертів відмітили необхідність доброзичливості та конструктивності під час роботи, а також позитивний «дух проекту «Діалог на ринку праці - Україна», що реалізується в Україні за підтримки Шведської агенції міжнародного розвитку SIDA з 2006 року, навчально-практичні семінари якого відвідали більшість членів ради експертів.

Серед перших результатів роботи ради є визначення періодичності та місць проведення зустрічей та опрацювання загальної схеми елементів колективно-договірного регулювання в Україні.

Також члени ради домовилися спільно опрацювати підготовлений профспілковою стороною Інформаційно-аналітичні матеріали щодо практики застосування норм Закону України «Про колективні договори і угоди»

Наступне засідання ради відбудеться у приміщенні Федерації роботодавців України 13 травня 2010 року.