СПО затвердив напрямки діяльності на 2010 рік

23 квіт. 2010

22 квітня 2010 р. відбулося засідання Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні.
У відповідності до порядку денного та регламенту СПО розглянув такі питання:
- основні напрямки діяльності СПО роботодавців на національному рівні;
- питання роботи Секретаріату СПО роботодавців на національному рівні;
- законодавчі пропозиції членів СПО роботодавців на національному рівні;
- підготовка, графік та періодичність зустрічей представників СПО роботодавців на національному рівні з урядовими комітетами та комітетами Верховної ради;
- склад СПО роботодавців на національному рівні.
Під час свого виступу на засіданні, Голова СПО Олексій Мірошниченко наголосив на важливості системної роботи з Урядом, урядовими комітетами, віце-прем’єрами та відомствами. Він звернувся до Всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, в строк до 30 квітня, надіслати до Секретаріату СПО свої пропозиції до проекту основних напрямків роботи СПО.
У ході розгляду проблемних питань в роботі сторони роботодавців, під час зустрічі, особливу увагу було відведено питанню роботи робочих груп над державним Бюджетом на 2011 рік.

Зважаючи на те, що бюджетна резолюція 2011 року вже майже готова, я рекомендував би, щоб ми досить серйозно почали працювати над проектом Бюджету на 2011 рік. Сторону роботодавців хвилює питання не тільки як витрачати бюджет, а і як його наповнювати. Та бюджетна резолюція, яка є сьогодні, на мій погляд, досить жорстка по відношенню до бізнесу. В ній червоною ниткою проглядаються непрямі методи оподаткування та фіскальний тиск. Також в резолюції нічого не сказано про відповідальність чиновників за нанесення збитків українському бізнесу. Я наголошую на необхідності консолідування всіх наших зусиль в роботі з центральними органами виконавчої влади, тому що тиск на роботодавців, буде неймовірним. Нам необхідно працювати і над проектом Податкового кодексу, для чого необхідно створювати робочі групи і залучати необхідних фахівців з профільних підприємств. Вважаю, що цей рік буде для бізнесу дуже складним” – наголосив Олексій Мірошниченко.

На необхідності консолідації всіх представників роботодавців для протистояння тиску на бізнес з боку держави наголошував на засіданні СПО і Голова Ради об'єднання організації роботодавців Харківської області "Граніт", Президент Індустріальної групи «У.П.Э.К.» Анатолій Гіршфельд.

Нам необхідна побудова стратегії, яка допоможе протистояти тиску з боку держави на бізнес в цьому році. Сьогодні податкова адміністрація і митниця будь-якими шляхами намагаються збільшити надходження до державного бюджету. Вважаю, що Бюджет 2011 року буде для нас таким же песимістичним, як і Бюджет 2010 року.” - зауважив Анатолій Гіршфельд.

Виходячи зі всього вище зазначеного, на засіданні СПО одностайно було прийняте рішення про спільну консолідацію та налагодження ефективної комунікації в роботі всіх членів сторони роботодавців.

У ході цієї зустрічі були внесені зміни до складу СПО. До списку членів був включений Микола Сергієнко – Перший заступник Ради Федерації міжнародної організації роботодавців підприємств галузі залізничного транспорту “Федерація залізничників України”.

Під кінець засідання було розглянуто питання найближчого візиту офіційної делегації перших посадових осіб Уряду України з представниками сторони роботодавців на національному рівні до Туркменістану. Орієнтовно, цей візит заплановано на кінець травня цього року. Президент об’єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв нещодавно повернувся з поїздки до цієї країни. Він звернув особливу увагу на наступне:

За дорученням СПО я відвідав Туркменістан з робочим візитом. В ході цієї поїздки були проведені зустрічі з двома віце-прем’єр-міністрами та чотирма міністрами цієї країни. Мною була відмічена велика зацікавленість туркменської сторони до візиту української делегації до Туркменістану та до налагодження партнерських відносин між Україною та Туркменістаном. Хочу відмітити відсутність транспортного сполучення між двома країнами, не кажучи вже про те, що останні два роки у Туркменістані не було навіть українського посла. Тому у ході цієї розмови були обговорені питання укріплення партнерських відносин між двома країнами та налагодження взаємовигідного співробітництва у галузях народного господарства, легкої промисловості, хімічної та металургійної галузях, сфері будування доріг та мостів, освіті та туризму. ”
22 квітня Спільний представницький орган роботодавців на національному рівні висунув ініціативу та звернувся з офіційним листом до Прем’єр-міністра України Миколи Азарова очолити цю делегацію Прем’єр-міністру або Віце-прем’єр-міністру України, оскільки, на думку сторони роботодавців, це надасть більшої ваги візиту та допоможе зміцнити україно-туркменські відносини як на рівні урядовому, так і на рівні неурядових суб’єктів господарювання. Зі свого боку сторона роботодавців підготує регламент та обговорить делегатів від сторони роботодавців. Валерій Печаєв підкреслив, що з боку Президента Туркменістану була висловлена всебічна підтримка щодо цього візиту та побажання очолити цю делегацію Прем’єр-міністру або Віце-прем’єр-міністру України. МЗС України вже також підтримало цю поїздку.

За результатами засідання СПО було прийняте рішення до 30 квітня 2010 року доопрацювати розглянуті на цьому засіданні документи, з урахуванням пропозицій та зауважень організацій роботодавців членів СПО.