Об’єднуємо зусилля роботодавців та податківців

20 трав. 2010

19 травня 2010 р. в Державній податковій адміністрації України відбулось засідання Спільної робочої групи Федерації роботодавців України і Державної податкової адміністрації України з вирішення проблемних питань у сфері оподаткування за участі Голови ради ФРУ Дмитра Олійника, Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Олексія Мірошниченка, Голови ДПА України Олександра Папаіки, заступника Голови ДПА України Сергія Лекаря, керівників структурних підрозділів ДПА України та представників Федерації.

Йшлося про спільні засідання з розгляду пропозицій роботодавців до проекту Податкового кодексу, пропозиції до механізму випуску, обміну та погашення ПДВ облігацій, заходи щодо відновлення механізму застосування податкових векселів при імпорті товарів та послуг для використання у власному виробництві тощо.

Олександр Папаіка  підкреслив, що політика Державної податкової адміністрації України спрямована на створення комфортних умов для платників податків в частині покрашення умов обслуговування. Йдеться також про спрощення порядку адміністрування податків, зменшення податкового тиску на суб’єктів малого та середнього бізнесу, оперативне реагування на конфліктні ситуації, що виникають між платниками податків та органами державної податкової служби на місцях.

Голова ради ФРУ Дмитро Олійник зазначив, що сьогодні глобальний світ диктує свої умови. Це вимагає від нашої країни швидкого реагування і змін у податковому законодавстві в тому числі. Роботодавці ретельно опрацьовують проект Податкового кодексу, де найбільше турбують питання, пов’язані з податковою політикою держави.  Складається ситуація, коли ті підприємства, які суворо дотримуються чинного законодавства, зокрема, і податкового, та створюють валовий національний продукт, у кінцевому випадку мають чималі проблеми з  відшкодуванням ПДВ. На переконання Дмитра Олійника, основне завдання для організацій роботодавців - через економічні реформи допомогти українському бізнесу, який би міг працювати не тільки на вітчизняному ринку, але й за умов конкурентоспроможності виходити на європейський, світовий ринок.
 
Під час засідання неодноразово наголошувалося на важливості прийняття  Податкового кодексу, що забезпечить правове поле для створення конкурентного середовища в реальному секторі економіки. На цьому наголосив й співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України, народний депутат України Микола Янковський. За його словамисьогодні кризова ситуація не просто продовжується, а починається новий етап її поглиблення в європейських країнах. Яким чином та якою мірою це може торкнутися України, важко зпрогнозувати. Тому прийняття Податкового кодексу є перспективним і нагальним питанням.Проект документу можна назвати багатостраждальним, тому що він починав розроблятися ще Урядом Віктора Януковича, наголосив Микола Янковський.  Приємно відзначити, що роботодавці та ДПА України активно працюють в обговоренні проекту Податкового кодексу. 

Учасники робочої зустрічі розглянули також основні пропозиції та зауваження роботодавців до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”. Як зазначив Голова Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Олексій Мірошниченко, ми маємо чимало зауважень до цього законопроекту, які стосуються податкових різниць. Він звернув увагу на те, що деякі запропоновані пункти цього проекту вносять нові розбіжності між бухгалтерським та податковим обліком. На думку Голови СПО, ведення податкових різниць та їх врахування для цілей податкового обліку з податку на прибуток буде доречним, коли податковий та бухгалтерський облік наблизяться, що і передбачалось проектами податкового кодексу.

Як відомо, між Федерацією роботодавців України та Державною податковою адміністрацією України у лютому 2009 року укладено Меморандум „Про співробітництво та створення сприятливого податкового середовища в Україні”. Працює також Спільна робоча група з вирішення проблемних питань у сфері оподаткування.