Триває підготовка звіту щодо стану професійної освіти в Україні

31 трав. 2010

28 травня 2010 року відбулась зустріч фокус-групи з реалізації проекту «Туринський процес», яка була організована Європейським фондом навчання (ЄФН)та Департаментом професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки України.
 
В засіданні фокус-групи взяли участь представники Верховної Ради України, всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців, центральних органів виконавчої влади, Національної академії педагогічних наук України, професійних спілок, співробітники Європейського фонду навчання, керівники учбових закладів. Від Конфедерації роботодавців України в засіданні взяв участь директор департаменту Кирило Ткаченко.
 
В ході засідання було презентовано аналіз системи професійної освіти і навчання в Україні в рамках реалізації «Туринського процесу».
 
Учасники фокус-групи висловились за розповсюдження остаточного звіту щодо «Туринського процесу», захист якого відбудеться 22 червня 2010 року, представникам законодавчої та виконавчої влади високо рівня з метою врахування при розробці та реалізації державної політики у сфері освіти.
 
В своєму виступі Кирило Ткаченко підкреслив, що необхідно перш за все визначити національні пріоритети економічного розвитку не тільки за напрямками, але й за рівнями, що дасть чітке розуміння напрямків підготовки та необхідного кваліфікаційного рівня. Більш того, ми повинні створити ефективну систему контролю якості навчання виходячи з принципів, що хто навчає – той не оцінює та гроші повинні йти за учнями. 

«Туринський процес» було започатковано у січні 2010 року Європейським фондом навчання та є спільним оглядом розвитку політики у сфері професійної освіти та навчання, який здійснюється кожні два роки странами-партнерами ЄФН за його підтримки. Метою «Туринського процесу» є розробка стислого обґрунтованого аналізу реформ системи професійного освіти і навчання в кожній країні з визначенням відповідних ключових тенденцій, задач, обмежень, а також успішного досвіду.