Українська делегація вивчала досвід Данії у побудові стратегії соціальної відповідальності в державі

24 трав. 2010

17 – 21 травня 2010 року у Копенгагені (Данія) перебувала офіційна делегація представників влади України (Мінпраці, Держпідприємництва та служби Віце-прем’єр міністра з питань економіки), неурядових організацій та Конфедерації роботодавців України.

Під час перебування делегації у м. Копенгаген було організовано низку зустрічей і з представниками неурядових організацій (Датська ініціатива з етичної торгівлі, Danish Ethical Trading Initiative), які спостерігають за процесом реалізації соціальної відповідальності бізнесу в країні, і з представниками крупного бізнесу (DanskeBank, Novo Nordisk), і з представниками бізнес-асоціації, що сприяють своїм членам у розбудові та дотриманні стратегій корпоративної соціальної відповідальності (Датська федерація малого та середнього бізнесу, The Danish Federation of Small and Medium-Sized Enterprises).

Однак, найбільшу зацікавленість викликало спілкування із представниками Датського урядового центру з корпоративної соціальної відповідальності (The Danish governmental Centre on CSR), який знаходиться у складі міністерства Данії з питань розвитку бізнесу та діяльність якого присвячена допомозі бізнесу забезпечувати свою конкурентоздатність на внутрішньому та зовнішньому ринках за допомоги, зокрема, стратегій корпоративної соціальної відповідальності. При цьому, правда, Данія є однією з небагатьох досі країн, яка ввела обов’язкову не фінансову звітність крупних компаній, що присутні на її внутрішньому ринку. Слід також зазначити, що нещодавно проведене Глобальною ініціативою із звітності (GRI) дослідження виявило принаймні 30 країн, в яких присутні понад 130 ініціатив унормування складання та звітування компаній із сталого розвитку – аспектів, прямо не пов’язаних із фінансовими чи виробничими сферами діяльності компаній.