Переговори між Україною і ЄС відносно майбутньої всеосяжної і поглибленої зони вільної торгівлі

2 серп. 2010

7 липня 2010 року Україно-європейською бізнес-радою за підтримки ТНК БП в Україні і компанії System Capital Management було проведено круглий стіл, присвячений перспективам укладення майбутньої угоди про всеосяжну і поглиблену зону вільної торгівлі між Україною і ЄС.

Учасники круглого столу від офіційної переговорної команди, організацій роботодавців, торговельно-промислових палат, бізнесу-організацій представили свої думки; особливо була підкреслена роль Європейського Парламенту в цьому процесі.

У круглому столі взяли участь близько 50 учасників, що представляють інституції ЄС, приватні компанії, дипломатичний корпус країн членів EFTA, країн-членів ініціативи «Східне партнерство», представники української переговорної команди, аналітичних центрів і медіа.

Цей круглий стіл був першим досвідом проведення подібного роду заходів під час проведення чергового раунду переговорів з приводу укладення вказаної угоди. Є очікування, що імпульс, отриманий під час обговорення гострих питань на круглому столі, допоможе темі укладення угоди про всеосяжну і поглиблену зону вільної торгівлі між Україною і ЄС активніше обговорюватися під час зустрічей на вищому рівні за участю офіційних представників, представників бізнесу України і ЄС. 

Від Конфедерації роботодавців України у вказаному круглому столі взяв активну участь Виконавчий директор Федерації металургів України С. Притоманов (за матеріалами УЄБР).