Обговорення національного звіту з «Туринського процесу», який було започатковано Європейським фондом навчання на початку 2010 року

22 черв. 2010

22 червня 2010 року відбувся семінар з підтвердження національного звіту про здобутки Туринського процесу в Україні: аналіз професійно-технічної освіти і політики в Україні.
 
В обговоренні національного звіту взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Конфедерації роботодавців України, Національної академії педагогічних наук України, Федерації профспілок України, співробітники Європейського фонду навчання (ЄФН), Британської Ради, керівники підприємств та навчальних закладів. Від Конфедерації роботодавців України в обговоренні взяли участь Виконавчий Віце-президент Олексій Мірошниченко та директор департаменту Кирило Ткаченко.
 
В ході семінару учасники обговорили проблеми професійно-технічної освіти (ПТО) України та шляхи їх вирішення. Серед гострих проблем були названі застаріла нормативна база, яка стримує реформування та розвиток системи ПТО, відсутність економічних стимулів для участі роботодавців у процесі підготовки кадрів, неефективна система контролю якості підготовки, непрозорий механізм створення нових професій та стандартів освіти, низька мотивація педагогічних працівників до використання сучасних методик підготовки кадрів та власного підвищення кваліфікації безпосередньо на виробництві.
 
В своєму виступі Олексій Мірошниченко наголосив, що починати готувати кваліфіковані кадри потрібно із стратегії економічного розвитку держави та прогнозів ринку праці щодо якості робочої сили, необхідних в перспективі знань, вмінь, навичок. Потрібно активно залучати роботодавців до процесу підготовки кадрів починаючи з розробки професійних стандартів та закінчуючи атестацією випускників, викладачів, підручників, а не згадувати про роботодавців тільки коли потрібні гроші.
 
Як зазначив заступник Міністра праці та соціальної політики України Костянтин Ващенко, що роботодавці повинні виступати експертами із здійснення державної політики на ринку праці, підготовки кадрів. 

За результатами обговорення на семінарі та доповненням статистичною інформацією з боку Європейського фонду навчання національний звіт буде доопрацьовано розробниками та направлений для використання в роботі Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, центральним органам виконавчої влади та соціальним партнерам.