Триває робота над проектом Генеральної угоди на новий строк

30 черв. 2010

30 червня ц.р. відбулося чергове засідання Спільної робочої комісії повноважних представників сторін власників і профспілок з розробки Генеральної угоди на новий строк. Між сторонами власників та профспілок погоджено великий пакет положень Генеральної угоди, зокрема, в розділах «Оплата праці», «Задоволення духовних потреб населення», «Соціальний захист працівників». Решта принципових позицій як для сторони власників, так і для сторони профспілок занесені до протоколу розбіжностей, який буде підписано керівниками сторін як самодостатній документ. З принципових позицій в розділі «Оплата праці» для сторони власників лишаються: поширення сфери дії Генеральної угоди на бюджетну сферу, зростання середньої заробітної плати за економічно необґрунтованими показниками, встановлення коефіцієнту підвищення мінімальної заробітної плати у розмірі 115% для не бюджетної сфери тощо.
Вперше Сторони домовились відійти від традиційної назви Генеральної угоди. Таким чином, угода на 2010-2012 роки носитиме назву «Генеральна угода про врегулювання основних принципів і норм соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні».
Рекомендовано Мінпраці надіслати проект Генеральної угоди, сформований на підставі узгоджених спільною робочою комісією положень, до Кабінету Міністрів України для здійснення експертизи на відповідність його вимогам чинного законодавства та загальним нормам правопису. Після отримання результатів експертизи буде проведено підсумкове засідання Спільної робочої комісії повноважних представників з метою прийняття остаточного рішення про врахування наданих КМУ рекомендацій. Після закінчення зазначених процедур проект Генеральної угоди буде надіслано Сторонам колективних переговорів для прийняття рішення щодо її підписання.