Засідання робочої групи з розробки механізму державного стимулювання участі роботодавців в освітніх і наукових процесах

20 лип. 2010

15 липня 2010 року відбулось засідання робочої групи Міністерства праці та соціальної політики України на виконання рішення РНБО України.
 
В роботі засідання взяли участь представники центральних органів виконавчої влади та соціальних партнерів. Від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні в засідання взяв участь Директор департаменту з організаційної роботи Конфедерації роботодавців України Кирило Ткаченко.
 
Робоча група була створена Міністерством праці та соціальної політики України на виконання Указу Президента України від 29 грудня 2009 року № 1124 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 29 грудня 2009 року «Про стан соціально-демографічного розвитку, охорони здоров’я і ринку праці в Україні» з метою розроблення механізму державного стимулювання участі роботодавців в освітніх і наукових процесах.
 
В ході засідання було заслухано інформацію з концептуальних підходів щодо механізму державного стимулювання участі роботодавців в освітніх і наукових процесах, обговорено відповідний план заходів.
 
В своєму виступі Кирило Ткаченко запропонував передбачити в проекті Податкового Кодексу України інструменти щодо економічного стимулювання участі роботодавців в освітніх і наукових процесах, особливо в частині сплати податку на прибуток та податку на додану вартість; створення прозорих і дієвих механізмів такої участі; розробити ефективну методику створення нових професій та оновлення кваліфікаційних характеристик існуючих за безпосередньої участі роботодавців; вивчити доцільність створення окремого реєстру підприємств, які мають право здійснювати практичне навчання учнів, слухачів, студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів з пільговим оподаткуванням. 

За результатами засідання буде підготовлено проект Плану заходів щодо створення системи державного стимулювання участі роботодавців в освітніх і наукових процесах, який буде направлено на погодження соціальним партнерам.