В черговий раз проект бюджету на наступний рік обговорюється без соціальних партнерів

13 вер. 2010

13 вересня 2010 року відбулося позачергове пленарне засідання НТСЕР, присвячене обговоренню основних показників проекту Державного бюджету України на 2011 рік. У своїй доповіді перший заступник міністра фінансів В. Копилов коротко презентував основні макропоказники бюджету на наступний рік. Зокрема, заплановано, що мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум з 1 січня 2011 року зрівняються та складатимуть 941 грн., номінальний ВВП планується на рівні 1 253 млрд. грн., фонд оплати праці у 2011 році має складати 390,8 млрд. грн., курс гривні по відношенню до долара США розраховується 7,95 грн./дол. США. Втім, В. Копилов зазначив, що окремі показники бюджету, зокрема, його доходної частини, залишаються невизначеними через брак Податкового кодексу, на основі якого такі показники мають розраховуватися.
 
Заслухавши інформацію першого заступника міністра фінансів, в обговоренні обидві сторони – профспілок та роботодавців – відзначили порушення визначеної законом процедури формування окремих макропоказників, зокрема, мінімальної заробітної плати. Сторони зауважили на зневажанні думки соціальних партнерів під час бюджетного процесу. На думку представників профспілкової сторони, це ставить під сумнів реальність збереження соціального спокою в державі.
 
Зі свого боку заступник Співголови НТСЕР від сторони роботодавців, Голова СПО сторони роботодавців на національному рівні, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України О. Мірошниченко висловив конкретні зауваження до представників Міністерства фінансів. Зокрема, було наголошено на негайному опрацюванню конкретних пропозицій СПО роботодавців до проекту бюджету на 2011 рік, необхідності збільшення сум, запланованих у проекті бюджету 2011 на відшкодування ПДВ мінімум на 10 млрд. грн., запуску процесу використання податкових векселів та прозорості у розподілі коштів бюджетних програм за галузевою ознакою. 

Робота над проектом Державного бюджету 2011 року триває. За нормами Бюджетного кодексу України уряд до 15 вересня має подати до Верховної Ради України проект бюджету на наступний рік.