Українські роботодавці зацікавилися «озелененням» вітчизняної економіки

12 жовт. 2010

Семінар «Розробка стратегії підтримки розвитку «зеленого» бізнесу для бізнес-організацій України», проведений 7 – 8 жовтня 2010 року в м. Донецьк, є результатом реалізації першого етапу спільного проекту GTZ (Агенства ФРН з технічної співпраці), UBCCE (Союзу організацій підприємців країн Каспійського і Чорного Морів) і Конфедерації роботодавців України (члена UBCCE) «Розробка «зеленої» бізнес-стратегії для UBCCE».

Даний проект орієнтований на розробку методології формування стратегії розвитку бізнесу, секторів, галузей з врахуванням таких викликів, як зміна клімату, Лісабонська стратегія 2020, результати Копенгагенського саміту 2009 року, необхідності впровадження енергозберігаючих технологій, використання альтернативних джерел енергії тощо. При цьому стратегія, що розробляється, має бути прибутковою, тобто, як мінімум, економити ресурси, що витрачаються зараз.

Згідно результатів представлення спільного проекту, проведеного 24 – 25 червня 2010 року у Франкфурті, Україна була обрана однією з двох пілотних країн для розробки і апробації такої стратегії для гірничодобувного і металургійного комплексів.

Одним із завдань даного семінару також є підготовка концепції Стратегії підтримки розвитку «зеленого» бізнесу для бізнес-організацій України, яка, у свою чергу, буде частиною загальної стратегії для бізнес-організацій країн Чорноморського і Каспійського басейнів.

У семінарі взяли участь представники бізнесу - B.A.U.M., ДТЕК, СКМ, Метінвест-холдінг, ІСД; міжнародних організацій – UNDP, Global Carbon; міжнародних бізнес-організацій – UBCCE; представники бізнес-організацій Азербайджану, Грузії.

У роботі семінару також взяли участь Посол ФРН в Україні Ганс-Юрген Хаймсот, Голова Донецької обласної ради А. Шишацький, Віце-президент Конфедерації роботодавців України В. Пантелеєнко, представники Міністерства охорони навколишнього середовища, Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів.

У результаті семінару був представлений перший проект Стратегії «озеленення» економіки України в розрізі діяльності бізнес-організацій, яка виступить частиною загальної «зеленої» бізнес-стратегії для UBCCE.

Також у ході семінару його учасники відвідали ВАТ «Алчевський металургійний комбінат» з метою ознайомлення з передовими технологіями енергозбереження, що запроваджені на даному комбінаті.