Представники громадянського суспільства України зустрілися за одним круглим столом

19 жовт. 2010

18 жовтня 2010 р. за підтримки Фонду Ф. Еберта відбувся круглий стіл «Участь профспілок та інших структур громадянського суспільства у розвиткові відносин між Україною та ЄС в контексті перспектив укладення Угоди про асоціацію Україна - ЄС».

Під час круглого столу обговорювалися питання, пов’язані із залученням громадянського суспільства до формування та реалізації державної політики. Окрема частина роботи круглого столу була присвячена співпраці громадянського суспільства та органів влади у контексті переговорів щодо укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За словами Директора департаменту легалізації об’єднань громадян, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформагентств Мінюсту України О. Семьоркіної, в Україні зареєстровано понад 35 000 суб’єктів громадянського суспільства.

У той же час учасники круглого столу відмітили вкрай низьку поінформованість пересічних громадян про діяльність організацій громадянського суспільства.

«Організаціям громадянського суспільства України не вистачає спеціалізації, «заточеності» на конкретній проблемі у своїй діяльності», висловив досить провокаційну тезу у своїй промові Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Голова СПО сторони роботодавців на національному рівні О. Мірошниченко. Дана теза, разом із думкою щодо необхідності введення певних критеріїв репрезентативності серед організацій громадянського суспільства викликали жваву дискусію серед присутніх представників.

Також під час дискусії обговорювалися питання організації Спільної платформи громадянського суспільства, що має бути створена відповідно до майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, були представлені позитивні та негативні результати залучення організацій громадянського суспільства до реалізації Дунайської стратегії та процесу переговорів із укладення посиленої Угоди про створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

В цілому, дякуючи, зокрема, фонду Ф. Еберта в Україні, організації громадянського суспільства України отримали чудову нагоду поділитися своїми думками щодо ефективності їхнього залучення до формування та реалізації державної політики, а також розпочати конструктивний діалог щодо підвищення ефективності співпраці.