Новий міністр праці починає свою діяльність на посаді із аналізу проблем навколо проекту Трудового кодексу України

20 груд. 2010

16 грудня 2010 року за ініціативи Віце-прем’єр-міністра України – Міністра соціальної політики України С. Тігіпка відбулася нарада соціальних партнерів з аналізу гострих питань проекту Трудового кодексу України.
 
Під час наради соціальні партнери висловили свої занепокоєння та застереження, пов’язані із прийняттям Трудового кодексу України. З боку окремих представників профспілок знову звучали питання щодо неправомірного збільшення робочого дня роботодавцем, можливості ведення технічного нагляду тощо. Окремі нарікання викликало збереження у тексті проекту Трудового кодексу України положень щодо соціального діалогу та критеріїв репрезентативності для його ведення, зокрема, на національному рівні.
 
З боку роботодавців пролунала принципова підтримка прийняття проекту за умови доопрацювання найбільш принципових моментів, таких як участь профспілок в управлінні підприємством, обов’язковість колективних угод, окремі права державних інспекторів праці тощо. 

Віце-прем’єр-міністром України – Міністром соціальної політики України було запропоновано створити тристоронню робочу експертну групу з метою аналізу проблемних питань та пошуку шляхів компромісного їх вирішення.