Роботодавці презентували свій проект Маніфесту українським профспілкам

19 січ. 2011

Відбулася презентація проекту Маніфесту роботодавців «Конкурентоспроможний бізнес – заможна країна» українським профспілкам.

Презентацію провів  Голова Ради Федерації роботодавців України, Перший заступник Голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні Дмитро Олійник. Від сторони роботодавців в заході також взяли участь Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Перший заступник Голови СПО Олексій Мірошниченко, генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, керівники галузевих та обласних організацій роботодавців. Профспілкову сторону представляли Голова Федерації профспілок України Василь Хара, його заступники Григорій Осовий, Сергій Кондрюк та Сергій Українець, голови низки всеукраїнських профспілок, Київської міської та обласної рад профспілок, фахівці структурних підрозділів апарату ФПУ.

Розпочинаючи презентацію Дмитро Олійник подякував профспілкам за проявлену ініціативу участі в національному дискусійному майданчику під назвою „Конкурентоспроможний бізнес – заможна країна”.

“Тільки разом ми зможемо створити сучасну конкурентоспроможну національну економіку, покращити добробут українського населення та об’єднати нарешті українців в велику націю, яку поважатимуть в світі, як приклад послідовного й рішучого прагнення до прогресу, процвітання й добробуту”, – підкреслив він.

Дмитро Олійник наголосив на тому, що роботодавці прекрасно усвідомлюють те, що без координації дій та синергії думок з нашими соціальними партнерами неможливо створити стратегічний довгостроковий документ, яким має бути Маніфест роботодавців України. “Адже профспілки виражають і представляють інтереси та захищають права працівників, а працівники - це той стрижень, без якого не зможе працювати жодний роботодавець” – додав він.

Голова Федерації профспілок України Василь Хара назвав цю презентацію важливим,  цивілізованим і, навіть, історичним кроком зі сторони роботодавців, акцентувавши свою увагу на тому, що профспілки є перш за все не  опонентами, а партнерами роботодавців. Він також відзначив те, що подібний захід, чи не найперша презентація роботодавцями свого стратегічного бачення напрямків необхідних реформ, які потрібно здійснити протягом наступних 10 років. “Ми абсолютно підтримуємо важливість конкурентоспроможності бізнесу для розвитку та процвітання будь якої країни. Разом з тим, будь-який стратегічний економічний документ поряд із економічними аспектами повинен обов’язково враховувати  і соціальні”, – наголосив Василь Хара.

У ході дискусії, яка виникла одразу після презентації, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України, Перший заступник Голови СПО Олексій Мірошниченко звернув увагу профспілок на тому, що  роботодавці усвідомлюють важливість врахування у проекті Маніфесту і соціальних аспектів. “Це, зокрема, і такі достатньо болючі питання, як реформа соціального страхування в Україні та необхідність підвищення заробітних плат, які на сьогоднішній день значно програють країнам Європи та іншим державам. Але при цьому ми повинні пам’ятати і про те, що підвищення заробітних плат повинно супроводжуватися адекватним підвищенням продуктивності праці, бо між успішністю країни та продуктивністю праці існує прямо пропорційний зв’язок: тобто, країни в яких найвища продуктивність праці лідирують і за показником рівня достатку громадян”, – наголосив він.

У пошуці зон взаємних інтересів, обидві сторони підтримали тезу заступника голови ФПУ Григорія Осового, щодо важливості врахування у Маніфесті роботодавців України такого “тандему” – необхідність модернізації виробництва разом із капіталізацією у людські ресурси.

Завершуючи захід, Дмитро Олійник звернув увагу всіх учасників на тому, що тільки після опрацювання всіх пропозицій від організацій роботодавців, наших соціальних партнерів, експертного та наукового середовища документ набуде остаточної редакції, в  тому числі у вигляді додатків необхідних для реформ законопроектів та інших документів.

Обидві сторони висловили задоволення від проведеної конструктивної дискусії по проекту Маніфесту роботодавців України та висловили сподівання на подальшу плідну співпрацю і в рамках підготовки Генеральної угоди на новий строк та проекту Трудового кодексу України.