Уряд відзначив темпи відновлення деяких галузей у 2010 році

19 січ. 2011

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Микола Азаров, аналізуючи роботу української промисловості за 2010 рік  відзначив темпи відновлення деяких галузей економіки  за минулий рік.  Так, зокрема, він зазначив, що, на його погляд у 2010 році відмінно спрацювала машинобудівна галузь, де зростання становить 34,5%.

За словами Прем’єр-міністра України, непогані темпи відновлення, а саме 12%, продемонструвала і металургія. Микола Азаров виділив ще декілька галузей, де за 2010 рік також спостерігалось значне пожвавлення.

“Почала відроджуватись легка промисловість: за окремими позиціями зростання становило від 6% до 33%. Практично на докризовий рівень вийшло виробництво будівельних матеріалів. Дуже оптимістичні показники виробництва сільгосптехніки: порівняно з 2009 роком випуск сівалок зріс на 77%, дискових борон – в 2,2 рази, тракторів – в 3,3 рази. В абсолютних обсягах, звичайно, це зовсім не те, що може забезпечити агровиробництво у найбільшій за територією державі Європи. Тому виробництво техніки для села нових поколінь ми будемо всіма засобами підтримувати, щоб згодом повністю забезпечити вітчизняне сільське господарство вітчизняною технікою. Добре спрацювали виробники вагонів – зростання втричі порівняно з 2009 роком, грузових автомобілів – приблизно у 2 рази, легкових автомобілів – 115%, автобусів – 181%. У минулому році наші машинобудівники успішно конкурували з провідними компаніями світу, здобуваючи контракти у Росії, США, країнах Близького Сходу та Середньої Азії. Йдеться про виробництво, постачання та обслуговування високотехнологічного обладнання: турбін, трансформаторів, ракетоносіїв для здійснення масштабних, довгострокових проектів. За 11 місяців 2010 року порівняно з аналогічним періодом 2009 року експорт локомотивів та шляхового обладнання зріс більш як втричі, наземних транспортних засобів – у 1,4 рази. У 2010 році іноземні партнери розгорнули в Україні ряд спільних проектів із виробництва та модернізації автобусів, авіадвигунів, тепловозів тощо. За деякими позиціями і в агропромисловому комплексі, попри посуху, також є оптимістичне зростання: на 43% виросло виробництво свинини, цукру – на 21,5%, олії – на 8%, вершкового масла – на 6%”, – повідомив очільник уряду.

Проте, за словами Миколи Азарова, в цілому обсяги промислового виробництва навіть не повернулися на докризовий рівень і склали 82% від обсягів промвиробництва 2007 року.