Роботодавці прагнуть «розумного» законодавства у сфері охорони праці

28 лют. 2011

У Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики і праці відбулось друге засідання робочої групи з підготовки до другого читання проекту Закону України «Про внесення змін до статей 19 та 43 Закону України «Про охорону праці» (реєстр.№ 6134).

За результатами обговорення пропозицій народних депутатів України робочою групою було сформовано порівняльну таблицю до другого читання, яка після обговорення її на засіданні Комітету буде внесена на розгляд Верховної Ради України.
У рамках робочої групи представники сторони роботодавців спрямували свої зусилля на внесення змін, які дозволили б привести норми щодо відповідальності за порушення законодавства про охорону праці до зрозумілих принципів. Завдяки їх активній позиції,  вдалось передбачити перехід до визначення обсягів витрат на охорону праці виходячи з обсягу фонду оплати праці замість існуючого сьогодні нормативу 0.5% від обсягів реалізованої продукції, товарів, робіт і послуг.

Іншим напрямком змін врахованих робочою групою є визначення порядку накладання штрафних санкцій законом, а не рішенням Кабінету Міністрів України, як це здійснюється нині. Також вдалось повернутись до встановлення штрафних санкцій не за одне порушення, а до загальної суми штрафу, яка як і нині не може перевищувати 5% від  фонду оплати праці.

Запропоновано відокремити поняття порушення про невиділення коштів на охорону праці та встановити для нього окремий вид покарання – 25% від різниці невиділених на охорону праці сум, в той час як на сьогодні цей штраф  може сягати 5% фонду оплати праці. Пеня за запропонованими робочою групою нормами буде нараховуватись на частину несплачених штрафних санкцій, а не на повну їх суму, як це відбувається нині.

Сподіваємось, що прийняття законопроекту № 6134 у запропонованій робочою групою редакції сприятиме покращенню виконання законодавства з охорони праці та більш продуктивній взаємодії органів державного нагляду і роботодавців в цій сфері.