Ліквідація податкової міліції обов’язково призведе до додаткових видатків з Державного бюджету

24 бер. 2011

Розглянувши законопроект України „Про внесення змін до деяких законів України щодо скасування податкової міліції” роботодавці підтримують у цілому пропозиції щодо ліквідації податкової міліції  та передачі її функцій іншим правоохоронним органам, однак вважають, що ці рішення мають бути своєчасними, ґрунтуватись на науковому підході, потребують чіткого розрахунку необхідних ресурсів та ретельного обґрунтування з точки зору того, який саме позитивний ефект буде досягнутий в результаті їх прийняття, і прийматись лише тоді, коли у досягненні значного позитивного ефекту немає сумніву.

Про це йдеться у листі від керівництва СПО роботодавців до Голови Комітету з питань соціальної політики та праці ВР України Василя Хари.

На думку роботодавців, в умовах зміни податкового законодавства, наявності дефіцитного Державного бюджету України, проблем зі своєчасним відшкодуванням ПДВ із бюджету та налагодженням системи відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, невирішеності питання заборгованості з виплати заробітної плати, ліквідація податкової міліції обов’язково призведе до додаткових видатків з Державного бюджету, зокрема, на виплату грошової допомоги, оплату вартості проїзду та перевезення багажу до нового місця проживання, виплату щомісячної допомоги у розмірі посадового окладу та окладу за спеціальне звання тощо.

Будь-які структурні зміни в системі правоохоронних органів мають бути наслідком прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу. Фрагментарні ж зміни в системі правоохоронних органів України не призведуть до покращення роботи системи кримінальної юстиції.

Таким чином, СПО роботодавців не підтримав прийняття вищезазначеного проекту Закону у тій формі яка пропонується до розгляду.