Роботодавці наполягають на проведенні узгоджувальної процедури щодо законопроекту «Про гральний бізнес»

30 бер. 2011

Спільний представницький орган сторони  роботодавців на національному рівні наполягає на необхідності проведення  узгоджувальної процедури щодо проекту Закону України «Про гральний бізнес».  Про це йдеться у листі керівництва СПО роботодавців до Міністра фінансів України Федора Ярошенка.

Так роботодавці вже неодноразово зверталися до відповідних центральних органів виконавчої влади щодо вирішення ситуації, що склалася з гральним бізнесом в Україні через прийняття Закону України «Про заборону гральних бізнесу в Україні», в тому числі щодо необхідності вжити заходів із його  легалізації та державного  регулювання. Як відомо, цілі, які декларували законодавці, приймаючи зазначений закон, не досягнуті, гральний бізнес не зник, а став працювати нелегально.

Рік тому, під час проведення СПО роботодавців  круглого столу на тему: «Гральний бізнес в Україні. Перспективи законодавчого врегулювання» за участю представників центральних органів виконавчої влади, роботодавці наголосили на своїй готовності взяти участь у розробці сучасного законопроекту про регулювання грального бізнесу, який буде економічно прийнятним як для держави, так і для підприємців, реально здійснимим та соціально відповідальним.

Втім, як йдеться у листі, Міністерством фінансів України було розроблено  проект Закону України «Про гральний бізнес» без залучення СПО роботодавців як підписанта Генеральної угоди. Все це суперечить як Закону України «Про соціальний діалог в Україні», так і Генеральній угоді.

То ж для збалансування інтересів держави та бізнесу у ході підготовки проекту Закону України «Про гральний бізнес», роботодавці запропонували залучити до роботи  Голову Ради Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців галузі культури, відпочинку та розваг Ігоря Макієвського.