До розуміння охорони праці має додаватись прагнення зробити кожне конкретне виробництво більш продуктивним та ефективним

31 бер. 2011

З нагоди Національного Дня охорони праці в ІА “Українські новини” відбулася прес-конференція Першого заступника Голови Держгірпромнагляду Віктора Шайтана, Першого заступника Голови СПО роботодавців Олексія Мірошниченка,  Національного координатора МОП в Україні Василя Костриці та заступника Голови ФПУ Сергія Українця на тему «Система управління охороною праці: шлях до постійного вдосконалення».

«На наше глибоке переконання, питання охорони праці мають бути піднесені до одного з пріоритетів держави. Адже правила безпеки написані кров’ю, їх порушення – це не лише жахливі людські втрати, тисячі травмованих і покалічених, це ще й неосяжні втрати для української економіки» – зазначив Віктор Шайтан.

Про економічний аспект охорони праці говорив і Перший заступник Голови СПО роботодавців. “Більшість роботодавців розуміють ті економічні втрати, які тягне за собою нещасний випадок, тим більше, якщо стається непоправне. Тому до розуміння охорони праці, як державного пріоритету, має додаватись прагнення зробити економіку, кожне конкретне виробництво більш продуктивним та ефективним. Мінімізувати не тільки людські, а і економічні втрати, які, за даними міжнародних організацій, сягають до 4% ВВП. Уявіть, якби в нас зараз з’явився щорічний ресурс у 40 млрд.грн. Хіба стояло б так гостро питання, наприклад, тієї ж пенсійної реформи?”, – зауважив Олексій Мірошниченко.

Учасники прес-конференції дійшли згоди в тому, що дотримуватися правил охорони праці передусім мають самі працівники, адже понад 70% смертельних випадків на виробництві стається саме з організаційних причин. Ще одним кроком до зменшення рівня виробничого травматизму шляхом підвищення особистої відповідальності роботодавців та працівників експерти назвали ратифікацію Україною Конвенції МОП № 155 «Про безпеку й гігієну праці та виробниче середовище».

Спікери також відзначили важливість проекту ЄС-МБП «Поліпшення стану безпеки та здоров`я на робочих місцях в контексті Гідної праці». Адже спільна мета Держгірпромнагляду, Міжнародної організації праці, організацій роботодавців та профспілок України – це зменшення рівня виробничого травматизму та кількості випадків професійних захворювань.  «З огляду на це, – зауважив Перший заступник Голови Держгірпромнагляду, – є потреба внести питання безпеки та гігієни праці до Національної стратегії розвитку України».