Концепція з використання електронної соціальної картки потребує розрахунку можливого фінансового ефекту

27 квіт. 2011

Керівництво СПО сторони  роботодавців звернулося з листом до Міністра фінансів України із зауваженнями та пропозиціями до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про схвалення Концепції Державної цільової програми створення єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку та управління коштами соціальної сфери з використанням електронної соціальної картки на 2011-2014 роки”.

Так, роботодавці звернули увагу очільника Мінфіну на те, що концепція не передбачає розгляду альтернативних шляхів розв’язання проблеми використання соціальних коштів та не містить аналізу переваг запропонованого підходу у порівнянні  із менш витратними напрямками реформування системи обліку соціальних пільг.

Зважаючи на ключову роль адміністратора та утримувача системи єдиної соціальної картки для її успішного функціонування, на думку роботодавців, доцільніше визначити їх вже на етапі розробки Концепції, так як її реалізація потребуватиме внесення відповідних змін до функціональних обов’язків та завдань центральних органів виконавчої влади.

У листі роботодавці також запропонували визначити загальний обсяг прогнозованих витрат на запровадження єдиної соціальної картки в межах України, наголосивши  на необхідності розрахунку і можливого соціального ефекту від більш ефективного використання соціальних коштів за рахунок запровадження системи єдиної соціальної картки. Враховуючи те, що одним із джерел фінансування проекту передбачається позики фінансових міжнародних організацій, цей розрахунок міг би стати ключовим критерієм для надання переваги саме такому методу вирішення проблеми. На думку роботодавців також було б доцільним визначити прогнозне навантаження пов’язане з поверненням таких позик.