Аграрії просять Президента України ветувати мита на експорт зерна

24 трав. 2011

Громадські професійні організації АПК у своєму Відкритому зверненні від 20 травня  звернулися до Президента України Віктора Януковича з проханням ветувати як неприйнятні положення Закону “Про внесення змін до Податкового кодексу України та затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур”(проект №8321).  
 

Звернення підписали президент Українського об’єднання організацій роботодавців агропромислового комплексу “Української аграрної конфедерації” Леонід Козаченко, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Микола Міркевич і голова Української зернової асоціації Володимир Клименко.

У зверненні вказується, що через зниження закупівельних цін на розмір мита, збитки сільгоспвиробників складуть більше 6 мільярдів гривень. Паралельно на цінах негативно позначиться скасування ПДВ при експорті зерна – ця норма Податкового кодексу починає діяти з наступного маркетингового року – з 1 липня 2011. Втрата зернотрейдерами відшкодування ПДВ відмінусує від закупівельної ціни ще 20%, а в цілому по галузі це виллється в 12 мільярдів гривень втрат.

При цьому як пояснюють учасники ринку, швидше за все мита введені безстроково, а дата 1 січня 2012 встановлена ??як рубіжна лише для перегляду і коректувань ставок. Нинішній рівень ставок мит, закріплений у законі, учасники ринку вже охарактеризували як “загороджувальні”. Крім того, поки залишається незрозумілим механізм їх стягнення. У кінцевому підсумку рівень запропонованих аграріям цін буде залежати від бази – вартості зерна на світовому ринку.

Однак, навіть якщо рівень цін буде об’єктивно низьким, аграрії будуть змушені продавати зерно, враховуючи затоварення ринку і необхідність звільнити місце для зберігання майбутнього урожаю, який почне надходити на ринок уже через місяць.