Відбулось засідання СПО роботодавців

26 трав. 2011

Робота над змінами до Податкового та Митного кодексів України, затвердження плану заходів Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні з дерегуляції економіки і виконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки, дії роботодавців стосовно виконання вимог Закону України про соціальний діалог та участь делегації сторони роботодавців України у роботі 100-ої сесії Міжнародної конференції праці – це ті питання, які розглядались та обговорювались на засіданні СПО роботодавців.

Відкриваючи засідання Голова СПО роботодавців Дмитро Фірташ наголосив на необхідності зміцнення ролі роботодавців у процесі формування соціально-економічної політики в державі та  проведенні важливих для бізнесу реформ, перш за все – податкової, митної, регуляторної та адміністративної. Голова СПО також акцентував увагу на проблемі несвоєчасного автоматичного відшкодування податку на додану вартість підприємствам-експортерам, зауваживши при цьому, що враховуючи державний борг по невідшкодованому ПДВ, підприємства свого роду є такими ж кредиторами держави, як, наприклад, і МВФ. Дмитро Фірташ підкреслив, що бізнес із розумінням ставиться до тих проблем, з якими доводиться стикатися кожного дня владі та наголосив на постійній готовності сторони роботодавців до відкритого соціального діалогу із нею.

Обговорюючи процес імплементації Податкового кодексу перший заступник Голови СПО роботодавців Дмитро Олійник зауважив, що, на жаль, головною проблемою є не самі норми Податкового кодексу, а те, як вони трактуються представниками державних органів в регіонах та Києві. Він також акцентував увагу на практиці оцінки підприємств-експортерів критеріям для включення їх до реєстру підприємств, які мають право на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі, визначеним нормами Податкового кодексу України та наказом ДПА України №42 “про затвердження порядку визначення відповідності платника податку критеріям які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість”. Перший заступник Голови СПО поінформував про те, що стороною роботодавців вже опрацьовано більше 50 пропозицій до Податкового кодексу та 20 пропозицій до нормативно-правових актів, які було прийнято в рамках імплементації кодексу.  Дмитро Олійник закликав активізувати діяльність роботодавців щодо надання конкретних пропозицій до не менш важливого для бізнесу ніж Податковий кодекс документу – проекту Митного кодексу.

Виступаючи з питання реалізації норм та затвердження плану заходів СПО роботодавців щодо виконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки, перший заступник Голови СПО роботодавців Олексій Мірошниченко запропонував всім учасникам засідання створити найближчим часом ініціативну робочу групу з розробки проекту Генеральної угоди на 2013-2015 роки, робота над якою вже має розпочатися восени цього року. Олексій Мірошниченко також повідомив про нещодавнє доручення Прем’єр-міністра України, в якому йдеться про обов’язковість погодження з СПО роботодавців питань не тільки соціально-трудової сфери, а й економічної.

Учасники засідання внесли свої пропозиції  та зауваження до Плану організаційних заходів СПО роботодавців на виконання положень Закону України про соціальний діалог. Також члени засідання рекомендували робочій групі сторони роботодавців продовжити зі стороною профспілок і Національною службою посередництва та примирення спільну роботу над проектом Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності і підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців.

Не оминули увагою на засіданні СПО роботодавців і участь делегації сторони роботодавців України у роботі 100-ої сесії Міжнародної конференції праці. Так було розглянуто  та прийнято за основу проект доповіді делегата роботодавців України (Дмитра Фірташа) на ювілейній конференції МОП. Перший заступник СПО роботодавців Дмитро Олійник повідомив, що вже існують попередні домовленості про двосторонні зустрічі керівництва українського руху роботодавців з делегаціями бізнес-середовища Польщі, Росії та Естонії в рамках проведення зазначеного заходу у Женеві. Дмитро Олійник також запропонував роботодавцям приєднуватися до складу делегації сторони роботодавців України у роботі 100-ої сесії Міжнародної конференції праці.

За ініціативою Голови СПО роботодавців Дмитра Фірташа запропоновано створити робочу групу з об’єднавчих процесів українського руху роботодавців та провести переговори з організаціями роботодавців та підприємців щодо об’єднання всіх організацій в єдине об‘єднання роботодавців. Головою цієї робочої групи учасники засідання СПО роботодавців пропонують обрати Олексія Мірошниченка.