Відбулось засідання Ради Федерації роботодавців України

25 трав. 2011

Сьогодні під головуванням Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитра Олійника відбулось чергове засідання Ради ФРУ, під час якого було прийнято низку важливих рішень.

Так, зокрема, внесено кандидатури відповідальних членів Ради Федерації за виконання поточних заходів з реалізації рішень VII З’їзду ФРУ, затверджено в цілому проект Маніфесту роботодавців України, ухвалено рішення про створення інституту радників Федерації роботодавців України, затверджено Звернення ФРУ до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів  та Національного банку України стосовно вжиття невідкладних спільних заходів із забезпечення належних умов кредитування бізнесу в Україні.  
 

Члени Ради ФРУ також розглянули питання про міжнародну діяльність Федерації, роботи ФРУ щодо внесення змін до Податкового кодексу України та нормативно-правових актів з питань оподаткування, реалізації норм та затвердження плану заходів Федерації з виконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки, про заходи ФРУ з виконання вимог Закону України про соціальний діалог, роботи над проектом Митного кодексу та співпраці Федерації з митними органами.

Відкриваючи засідання Голова Ради ФРУ поінформував присутніх про свою участь у другій Міжнародній нараді керівників національних об’єднань роботодавців, яка проходила 20 квітня цього року, у Москві. Дмитро Олійник повідомив, що за його пропозицією до учасників наради третє засідання Міжнародної координаційної ради може відбутись у Києві, орієнтовно у вересні-листопаді цього року. За рішенням Ради ФРУ було доручено Голові Ради Федерації узгодити з членами МКРОР остаточну дату і місце проведення зазначеного заходу.

Серед основних питань міжнародної діяльності ФРУ також і участь делегації сторони роботодавців України у роботі 100-ої сесії Міжнародної конференції праці. Члени Ради Федерації також розглянути  та прийняли за основу проект доповіді делегата роботодавців України на ювілейній конференції МОП.

Учасники засідання акцентували свою увагу і на заходах ФРУ стосовно виконання вимог нещодавно прийнятого Закону України про соціальний діалог. Так, зокрема, вони розглянули Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності і підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців. Було прийнято рішення рекомендувати керівникам обласних та галузевих організацій роботодавців, де відсутнє обласне об’єднання організацій роботодавців, активізувати процес його створення та легалізації і до 1 липня 2011 року подати до дирекції ФРУ інформацію щодо своїх членів.

Чимала увага  була приділена і питанню реалізації норм та затвердженню плану заходів Федерації з виконання положень Генеральної угоди на 2010-2012 роки. Так Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко закликав всіх учасників заходу до створення ініціативної робочої групи з розробки проекту Генеральної угоди на 2013-2015 роки, робота над якою вже має розпочатися восени цього року.

Достатньо загострена дискусія серед членів Ради виникла внаслідок аналізу ситуації із автоматичним відшкодуванням ПДВ. Так, вже не в перше було підняте питання про практику неправильного трактування та розрахунку критеріїв віднесення підприємств до тих, які мають право на автоматичне відшкодування ПДВ, внаслідок чого абсолютно “білі” підприємства-експортери не потрапляють до реєстру на автоматичне відшкодування.

Розглядаючи питання імплементації Податкового кодексу України, член Ради ФРУ, Президент спілки податкових консультантів України Леонід Рубаненко поінформував про 3 законопроекти, які мають внести зміни до податкового законодавства. Серед цих трьох законопроектів Леонід Рубаненко більш детально зупинився на двох – зареєстрованому під №8217 та №8521. Президент спілки податкових консультантів України підкреслив, що у законопроекті №8217 відстояні права роботодавців та врахована більшість внесених ними пропозицій. Що ж стосується законопроекту під № 8521, то Леонід Рубаненко зауважив, що цей нормативно-правовий акт має повернути  спрощену систему оподаткування. Він також повідомив, що обидва законопроекти мають розглядатися 1 червня цього року на засіданні Комітету ВРУ з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики. Завершуючи свій виступ Леонід Рубаненко закликав роботодавців увійти до складу колегії громадської ради при Комітеті для активізації відстоювання прав та інтересів бізнесу у податковому законодавстві.

Не менш актуальним для бізнесу було і залишається питання роботи над проектом нового Митного кодексу України. Тому на засіданні було прийняте рішення про продовження роботи над підготовкою та узагальненням пропозицій роботодавців до цього важливого документу. А членам Ради ФРУ, народним депутатам України Олегу Шевчуку та Василю Чуднову було доручено забезпечити своєчасну подачу пропозицій бізнесу до проекту Митного кодексу.

На сьогоднішньому засіданні були внесені побажання щодо внесення кандидатур серед членів  Ради Федерації відповідальних за виконання заходів з реалізації рішень VII З’їзду ФРУ. Сьогодні також поповнився новими членами і склад ФРУ. Серед прийнятих – Об’єднання організацій роботодавців Одеської області та асоційований член Федерації «Всеукраїнська Асоціація приватних інвесторів житлово-комунального господарства».