Бізнес та Міністерство освіти спільно розвиватимуть освіту в Україні

27 трав. 2011

Роботодавці та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України спільно розвиватимуть освіту в Україні. Така домовленість досягнута на першому засіданні Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, яке пройшло у четвер, 26 травня, під головуванням Голови СПО роботодавців Дмитра Фірташа та Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника.

Дмитро Фірташ відзначив, що спільна робота урядових структур та бізнесу є прикладом ефективного державно-приватного партнерства в питаннях модернізації освіти і науки та стимулювання інноваційного розвитку економіки України.

«Коли бізнес прагне розвитку, в першу чергу він думає про кваліфіковані кадри та впровадження нових технологій. Це речі, які складають основу конкурентоспроможності. Тому взаємодія бізнесу та науки, бізнесу та освіти – це основа сильної економіки. Ми не можемо існувати один без одного», – сказав Голова СПО роботодавців.

Дмитро Табачник у свою чергу відзначив, що Рада вітчизняних та іноземних інвесторів при МОНмолодьспорт України сприятиме залученню і ефективному використанню інвестицій українських та іноземних інвесторів для забезпечення розвитку освіти і науки в Україні.

«Сьогодні державного фінансування недостатньо, тому важливо розвивати механізми залучення позабюджетних коштів. Для того, щоб фінансувати не процес, а результат, необхідні також цільові приватні інвестиції в освіту і науку», – наголосив Дмитро Табачник.

Сторони домовились, що найближчим часом будуть визначені пріоритетні питання, для вирішення яких необхідно об‘єднання зусиль освітян, науковців та інвесторів. Під час першого засідання Рада вітчизняних та іноземних інвесторів при МОНмолодьспорт України ухвалила рішення щодо стимулювання розвитку хімічної освіти в Україні. «МОНмолодьспорту та вищим і професійно-технічним навчальним закладам вжити заходів щодо поліпшення якості хіміко-технологічної освіти як пріоритетного напряму для промисловості України», – йдеться у протокольному рішенні за підсумками засідання.

Українські роботодавці та Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України сформують пропозиції щодо показників державного замовлення вищим та професійно-технічним навчальним закладам на підготовку кадрів хімічного профілю. Вони внесуть до Кабінету Міністрів України свої пропозиції щодо розширення Державної цільової соціальної програми підвищення якості  шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.

Дмитро Фірташ також вирішив підтримати міжнародну шкільну олімпійську команду з хімії, запровадивши щорічну персональну вчительську стипендію педагогам, які підготували переможців хімічної олімпіади. «Українські школярі за 17 років на міжнародних хімічних олімпіадах здобули 66 медалей. Вони виступають на рівні зі школярами Німеччини та Великобританії. Це дуже вагомий результат, який свідчить, що українська молодь дуже талановита», – резюмував він.