Леонід Рубаненко: Ідея визначення позитивної податкової історії платника ПДВ викликає сумнів ефективної її реалізації

27 трав. 2011

“Ідеї закладені у проекті постанови Кабінету Міністрів України,  що містить критерії визначення позитивної податкової історії платника ПДВ, викликають сумнів ефективної їх реалізації”, – вважає Леонід Рубаненко президент Союзу податкових консультантів, партнер Конфедерації роботодавців України.

“На жаль не працює повною мірою механізм автоматичного відшкодування ПДВ. В останній реєстр внесено всього 73 платника. “Те, як зараз здійснюється повернення ПДВ, викликає неприйняття і обурення. У законодавстві все прописано добре і удосконалювати нічого не потрібно, але те, як норми виконуються, залишає бажати кращого”, – вважає Леонід Рубаненко. Він обурений пропозицією податківців добровільно відмовитися від оскарження сум податкових донарахувань та обсягів заявок на відшкодування: “Щоб мати позитивну історію, потрібно буде погодитися з усім, що скажуть податківці” – зауважив експерт.

Вчора Державна податкова служба оприлюднила проект постанови Кабміну, що містить критерії визначення позитивної податкової історії платника ПДВ. Така необхідність передбачена Податковим кодексом. Всього цих критеріїв сім, і вони будуть застосовуватися податківцями лише з 1 січня 2014 року. Щоб потрапити в категорію платника ПДВ з позитивною історією, компанія протягом попередніх трьох років повинна подавати податкову звітність у встановлені терміни, не мати документально підтвердженої інформації про порушення норм податкового законодавства та операцій з фіктивними суб’єктами.

Якщо у підприємства є контрагенти з невідомим місцеперебуванням, сума сформованого податкового кредиту не повинна перевищувати 10% від загального обсягу. Компанія також не повинна оскаржувати в адміністративному та судовому порядку донараховані податки та переглянуті суми повернення ПДВ. Натомість податківці обіцяють скоротити терміни проведення камеральних перевірок до п’яти днів і відшкодовувати ПДВ за спрощеною процедурою.