Роботодавці не підтримали внесені Мінсоцполітики зміни до законопроекту про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове держсоцстрахування

29 вер. 2011

Роботодавці не підтримують проект Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (в частині перерозподілу розміру єдиного внеску за класами ризику виробництва). Таку позицією керівництво СПО роботодавців висловило у листі до Міністерства соціальної політики України.

Як вважають роботодавці, по-перше, запропонований законопроект не відповідає проекту закону погодженому правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві 20 липня 2011 року. Міністерство, на думку бізнесу, безпідставно проігнорувало рішення правління Фонду та неправомірно пропонує власний варіант законопроекту, хоча саме в повноваженнях правління Фонду, а не Міністерства, є ініціювання змін до розміру тарифів.

По-друге, законопроект ще більше поглиблює диспропорції та несправедливість у визначенні страхових тарифів від нещасних випадків, надто для підприємств, які відносяться до 20-го класу і вище. А це майже всі виробничі, промислові підприємства і товаровиробники, які відчують ще більший тиск від, в більшості випадків, невиправданого збільшення розміру єдиного внеску та, відповідно, матимуть більше ризиків втрати конкурентоспроможності, особливо в умовах продовження економічної кризи.

Крім того, запропоновані підходи суперечать задекларованим Урядом намірам щодо підтримки базових галузей економіки, спрощення та дерегуляції господарської діяльності, створення справедливих та сприятливих умов розвитку національних товаровиробників.

Тому, СПО роботодавців не підтримало цей законопроект, як такий, що поглиблює несправедливість і диспропорції в сфері визначення тарифів на страхування від нещасних випадків, та наполягає на необхідності внесення на розгляд Уряду і Парламенту законопроекту, погодженого правлінням Фонду.