Законопроект про виплату щомісячної матеріальної допомоги жителям промислово забруднених територій потребує фінансово-економічного обґрунтування

29 вер. 2011

Керівництво СПО роботодавців розглянувши лист Комітету з питань соціальної політики та праці ВРУ стосовно надання пропозицій до проекту Закону України „Про  виплату щомісячної матеріальної допомоги жителям промислово забруднених територій  у 2013-2017 роках” (реєстр. № 9145), звернулося до Голови Комітету Василя Хара.

Так законопроектом пропонується встановити протягом 2013-2017 років особам, які постійно проживають в адміністративно-територіальних одиницях, розташованих на промислово забруднених територіях, за рахунок коштів Державного бюджету України виплату щомісячної матеріальної допомоги у розмірі двадцяти п’яти відсотків від встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

На думку роботодавців, незрозумілим є цільове призначення такої допомоги, механізм її виплати та пропозиція  щодо встановлення розміру допомоги у співвідношенні з прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність. Сторона роботодавців також відмічає, що законопроект потребує належного фінансово-економічного обґрунтування щодо можливостей реалізації запропонованих норм.

За приблизними підрахунками СПО роботодавців реалізація цього Закону потребуватиме від 50 до 75 мільярдів гривень на рік. Виникає питання: за рахунок чого відбуватиметься фінансування щомісячної матеріальної допомоги? До того ж збільшення витратної частини державного бюджету без підкріплення відповідними доходними статтями цього нормативного акту можуть стати причиною збільшення дефіциту бюджету. Невиконання соціальних обіцянок посилюватиме соціальну напругу в суспільстві.

Враховуючи викладене, СПО роботодавців у листі запропонувало не підтримувати зазначений законопроект.