Бізнес занепокоєний непрозорою політикою ДПСУ відносно адміністрування податків

13 жовт. 2011

Прийняття резолюції (ще доповнюватиметься, остаточна редакція буде розміщена на сайті) стало підсумком проведення круглого столу, присвяченого проблемним питанням застосування Податкового кодексу України при адмініструванні податків на прибуток та на додану вартість, що пройшов сьогодні в Федерації роботодавців України.  

У зазначеному документі, зокрема, йдеться по те, що всі без виключення фахівці в галузі податкового законодавства наголошують на тому, що реальною проблемою для України залишається  погане адміністрування податків, наявність нечітких правил оподаткування, які податкові органи тлумачать не на користь платників податків.

До того ж, як зазначено у документі, ціла низка податкових консультацій та внутрішніх листів, виданих органами податкової служби України різного рівня, прямо суперечать нормам Податкового кодексу, що перешкоджає розвитку ділової активності в Україні та викликає занепокоєння в ділових колах.

Як відзначив під час круглого столу Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник, Федерація роботодавців України вкрай стурбована ситуацією, що склалася в політиці Державної податкової служби України по відношенню до платників податків.

“Підтримуючи процес  прийняття нового Податкового кодексу, і більше того, беручи активну участь у процесі його розробки, ми неодноразово наголошували на тому, що одними із прогресивних напрямків цього документу мають бути прозоре адміністрування податків,  послідовне зниження ставки податку на прибуток підприємств та починаючи з 1 січня 2014 р.  заплановане зниження ставки ПДВ, автоматичне відшкодування ПДВ для експортерів. Однак, сьогодні роботодавці змушені констатувати, що в процесі імплементації Податкового кодексу органи ДПС не лише системно порушують норми податкового законодавства, а своїми підзаконними актами та листами тлумачать його всупереч положенням Кодексу” – наголосив Дмитро Олійник.

У той же час Уряд веде діалог з бізнес-спільнотою та професійними об’єднаннями з метою виявлення проблемних питань, які виникли в процесі застосування норм Податкового кодексу України та виданих на їх виконання підзаконних актів, з метою вдосконалення ухвалених нормативних документів.

Саме тому, Федерація роботодавців України планує направити до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та ДПС України Звернення з конкретними пропозиціями  вдосконалення системи адміністрування податків в Україні.

Слід відмітити, що серед учасників заходу, крім власників та директорів великих вітчизняних підприємств, представників від Міністерства фінансів України, Державної податкової служби України та  провідних українських експертів, участь у круглому столі взяли і представники Вищого адміністративного суду України.