Передбачаються зміни з оплати перших 5-ти днів непрацездатності

19 жовт. 2011

Міністерством соціальної політики України ініційовано внесення змін до порядку оплати перших 5-ти днів тимчасової непрацездатності (які здійснюються за рахунок роботодавця). Проект постанови можна знайти тут (http://www.mlsp.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=134064&cat_id=102036) або тут (див. додаток).

Суть запропонованих змін полягає у встановленні єдиного розміру частини відшкодування втраченого через тимчасову непрацездатність заробітку в перші 5 днів хвороби. А саме замість градації відсотку(60%, 85% або 100%) в залежності від стажу роботи (до5-ти, від 5-ти до 8-ми та вище 8-ми років відповідно), пропонується запровадити єдиний для всіх розмір відшкодування на рівні 80% від середнього заробітку працівника.

При цьому для тих осіб які на момент виходу постанови про такі зміни вже набудуть право на 100% виплати в перші 5 днів, таке право залишатиметься і надалі. Крім цього, 100%-му відшкодуванню в перші 5 днів підлягатимуть виплати по тимчасовій непрацездатності для окремих категорій (чорнобильці, ветерани, донори, постраждалі від нещасного випадку на виробництві).

Окрім спрощення процедури розрахунку лікарняних запропоновані зміни також дозволять зменшити зацікавленість у безпідставному використанні лікарняних листків та відповідно сприятимуть зменшенню витрат Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.