Сторона роботодавців взяла участь у виїзному засіданні Виконавчого комітету Загальної конфедерації профспілок

28 жовт. 2011

27 - 28 жовтня з робочим візитом Київ відвідала делегація Загальної конфедерації профспілок (ЗКП). Під час візиту 27 жовтня відбулося виїзне засідання Виконавчого комітету ЗКП, участь в якому також взяли представники СПО сторони роботодавців. На засіданні  його учасники  розглянули питання розвитку соціального діалогу, обмінялися досвідом щодо дій, спрямованих на підвищення рівня життя людей, поліпшення умов праці і його оплати, пенсійного забезпечення громадян. 

Засідання відкрив президент ЗКП, голова Федерації незалежних профспілок Росії Михайло Шмаков. З доповіддю "Про роботу ФПУ щодо удосконалення соціального діалогу" виступив голова ФПУ, народний депутат України  Василь Хара.  Він проаналізував вітчизняне законодавство у сфері колективно-договірного регулювання, розповів про досвід проведення в Україні соціального діалогу, практику вирішення колективних трудових спорів та визначив напрями вдосконалення співпраці соціальних партнерів.

З інформацією про роботу сторони роботодавців у взаємодії з Урядом та профспілками виступив Перший заступник Голови СПО сторони роботодавців, Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, який у своєму виступі зазначив основні досягнення і виклики, які стоять перед системою соціального діалогу в Україні на сучасному етапі, зокрема, необхідне реформування правового поля, що регулює соціально-трудові відносини (Кодекс законів про працю, закони України «Про колективні договори і угоди», «Про вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та інш.), формування органів соціального діалогу відповідно до критеріїв репрезентативності, реформування системи професійної освіти, в тому числі на виробництві.

Участь у засідання Виконкому взяли представники профспілкових об’єднань країн СНД, міжнародних галузевих профоб’єднань, членських організацій ФПУ, представники об’єднань організацій роботодавців, Міністерства соціальної політики України, Міжнародної організації праці.

Довідково:

Громадська організація Загальна конфедерація профспілок (ЗКП)– міжнародне профспілкове об'єднання, членськими організаціями якої є 10 національних профцентрів і  29 міжнародних галузевих об'єднань профспілок.