У Києві пройшов Об’єднавчий з’їзд Федерації роботодавців України

30 лист. 2011

Голова Об’єднаного руху роботодавців України, Голова Ради директорів Групи компаній Group DF Дмитро Фірташ очолив рух роботодавців в Україні.Обрання Дмитра Фірташа Головою Ради ФРУ відбулось29 листопада, під час проходження у Києві Об’єднавчого з’їзду Федерації роботодавців України.

У роботі з’їзду взяли участь близько 400 делегатів та учасників – власників і директорів великих українських компаній та промислових підприємств, які представляють бізнес і промисловість України. Серед поважних гостей з’їзду були також і Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Віце-прем’єр-міністр – Міністр соціальної політики України Сергій Тигіпко таПерший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

Цього року на з’їзд ФРУ прибули  делегації організацій роботодавців з 15 країн світу, у тому числі, з Росії, Польщі, Грузії, Естонії, Латвії, Туреччини, Греції та  інших країн.

Об’єднавчий з’їзд ФРУ пройшов під девізом «Зроби для України більше!». Українські роботодавці обговорили питання забезпечення економічного росту України, покращення умов ведення бізнесу в країні і підвищення інвестиційної привабливості України.

Новообраний Голова ФРУ Дмитро Фірташ у своєму виступі акцентував увагу на важливості захищеності українського бізнесу. “Наші компанії повинні бути успішними, працювати для себе і для України. Ми будемо пишатися нашими досягненнями і нашою Батьківщиною. Об’єднання роботодавців – це історична подія для України. Цей шлях пройшли Франція, Бельгія, Англія, Німеччина та більшість інших країн. На рівні ЄС існує єдиний орган роботодавців. Це говорить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку. Сьогодні Європа бореться із кризою завдяки сильному бізнесу. І тільки сильний бізнес може допомогти Україні вийти зі складної економічної ситуації”, – наголосив Дмитро Фірташ.

Дмитро Фірташ також підкреслив, що голос українських роботодавців повинен бути почутим і буде почутий в Україні та у світі.  При цьому він зауважив, що Федерація буде сильною та впливовою лише тоді, коли поставить чіткі задачі і зуміє досягнути конкретних результатів. “Ми зафіксуємо свої обов’язки і виконаємо їх.  Ми зібрались з вами серйозно та надовго. Це говорить про те, що ми повинні чітко розуміти, що ми збираємося робити у майбутньому і чого ми очікуємо від цієї організації”, – додав Дмитро Фірташ.

Виступаючи зі звітною доповіддю перед делегатами та гостями з’їзду заступник Голови Ради ФРУ Дмитро Олійник (який починаючи з 15 березня 2010 року й до цього моменту очолював ФРУ) сказав: “Десять років руху роботодавців, десять років дискусій, як перший крок до об’єднання – створення літом 2009 року Об’єднаного руху роботодавців і, нарешті, об’єднання в одну потужну організацію. Об’єднання, яке дасть нам можливість бути більш активним та відповідальним учасником всіх соціально-економічних процесів у суспільстві.

Дмитро Олійник також відзначив, що “Зроби для України більше!” – не просто слоган Об’єднавчого З’їзду Федерації роботодавців України, а підтвердження готовності українського бізнесу зробити для своєї країни більше.

Делегати з’їзду завершили процес об’єднання більше 20 регіональних та галузевих організацій роботодавців на базі Федерації роботодавців України та обрали нове керівництво ФРУ. Так заступниками Голови Ради Федерації стали  Ганна Безлюдна, Дмитро Олійник, Олексій Мірошниченко, Вячеслав Биковець та Олег Шевчук. Після об’єднання організацій роботодавців ФРУ представляє близько 8 тисяч підприємств, на яких працюють понад 5 млн. чоловік.

Також делегати Об’єднавчого з’їзду Федерації роботодавців України ухвалили Декларацію «Щодо вимог до державних органів влади», в якій зазначили, що вважають принцип одноособового прийняття рішень владою в питаннях умов ведення бізнесу та інвестиційного клімату неприпустимим. В Декларації міститься вимога до органів державної влади при формуванні та реалізації політики держави в сфері створення умов для ведення бізнесу та інвестування в Україну враховувати позицію Федерації роботодавців України в цих питаннях як пріоритетну.