Під час саміту «Україна — ЄС 2011: громадський вимір» відбувся Форум громадянського суспільства

20 груд. 2011

19 грудня 2011 року під час проведення в Україні саміту «Україна — ЄС 2011: громадський вимір» відбувся форум громадянського суспільства України, на кому був присутнім директор департаменту Конфедерації з питань розвитку трудового потенціалу Р. Колишко.
Перша частина форуму, на якій біли присутні виключно представники громадянського суспільства України, дискусія точилася навколо результатів саміту та перспектив продовження українсько-європейських відносин у коротко- та середньостроковій перспективах. Зокрема, Є. Бистрицький, Виконавчий директор міжнародного фонду «Відродження» зазначив, що для громадянського суспільства України необхідним є відповідний знак, меседж, з боку європейських колег, який би підтримав інститути громадянського суспільства в його прагненнях будувати цивілізований і конструктивний діалог із владою. З ним біло солідарною більшість виступаючих у цій частині.
Друга частина форуму, на якій біли присутні президенти Європейської комісії Ж.-М. Баррозу та Європейського Союзу Г. ван Ромпей, дискусії практично не відбувалося. Президенти повідомили офіційні результати саміту та закликали громадянське суспільство брати більш активну участь у діяльності влади, спільних міжнародних ініціатив з ЄС.

Так, зокрема, Президент ЄС Г. ван Ромпей наголосив на важливості повноцінного функціонування ініціативи Східного партнерства, Президент Європейської Комісії Ж.-М. Баррозу розповів про нещодавню комунікацію Європейської Комісії щодо оновленої політики сусідства, яка дає рекомендації залучати більше партнерів до діалогу як на рівні держав, так і на рівні міжнародного спілкування, та яка передбачає можливість ведення активного діалогу інститутів громадянського суспільства навіть незалежно від інтенсивності ведення міжурядового діалогу.