Роботодавці взяли участь у Всеукраїнському інформаційному дні програми ТЕМПУС

22 груд. 2011

21 грудня 2012 року у рамках Всеукраїнського інформаційного дня програми ТЕМПУС директор департаменту з питань розвитку трудового потенціалу Конфедерації зробив презентацію секторального партнерства у сфері розвитку кваліфікацій в Україні.

Секторальне партнерство – основа ефективного розвитку нової системи кваліфікацій, зокрема, професійних, що наразі вибудовується в Україні.

У своїй доповіді разом із коротким оглядом участі роботодавців у процесах розробки проекту Національної рамки кваліфікацій, Родіон Колишко доповів присутнім зміст, можливості та перспективи секторального партнерства роботодавців, закладів освіти, наукових установ в сфері розробки кваліфікацій, професійних стандартів, заснованих на компетенціях, та аналізу галузевого ринку праці. «Таке партнерство має відбуватися на базі спеціально створених галузевих рад з питань розробки професійних стандартів, аналоги яким є у багатьох країнах світу, зокрема, у країнах Британської Співдружності та у Великобританії», зазначив Р. Колишко під час своєї доповіді.

Слід зазначити, що таке секторальне партнерство має всі шанси на свою реалізацію, адже 20 грудня 2011 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект «Про систему професійних кваліфікацій» (реєстрац. № 9625), яким, зокрема, передбачається створення системи професійних кваліфікацій, включаючи згадані галузеві ради з питань розробки професійних стандартів, кваліфікаційні центри, що присуджують кваліфікацію та відповідний регулюючий орган, що слідкує за ефективною діяльністю складових системи професійних кваліфікацій.

Сподіваємося, що у недалекому майбутньому цей законопроект перетвориться на закон.