..

 

Всеукраїнські об`єднаня організацій роботодавців відзначили численні порушення ведення соціального діалогу

20 черв. 2008

18 червня ц.р. відбулось Спільне зібрання Всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців (ВООР), на якому розглядались питання пов`язані з укладенням Генеральної угоди на 2008-2009 роки, та Указом Президента України від 09.06.2008р. № 523/2008 „Про внесення зміни до Указу Президента України від 29 грудня 2005 року №1871”.

Враховуючи важливість зазначених питань, на зібрання були запрошені представники Секретаріату Президента, Міністерства праці та соціальної політики, Національної служби посередництва та примирення та Національний координатор Міжнародного бюро праці в Україні. Які, проте, не взяли участь у зібранні. Така позиція посадовців не знайшла розуміння серед роботодавців, у зв`язку з чим було прийнято рішення про звернення до керівників цих органів з метою надання належної оцінки діям свої представників.
 
По-першому питанню порядку денного представники ВООР наголосили на порушенні процедури переговорного процесу з укладення Генеральної угоди, не відповідність деяких її положень законодавству та закладених умов, які є практично не реалізованими. «В цьому важливому документі враховано виключно соціальну складову, натомість реальні заходи з підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки , поліпшення умов для ведення бізнесу, збільшення обсягів виробництва та продуктивності праці не знайшли свого відображення в тексті Угоди», – відзначено представниками ВООР.
 
За результатами обговорення прийнято рішення про звернення Всеукраїнських об`єднань організацій роботодавців до підписантів Генеральної угоди з метою внесення змін та доповнень до Угоди для приведення її положень у відповідність з вимогами чинного законодавства. Це, в свою чергу, надасть змогу об`єднанням вирішити питання про приєднання до Генеральної угоди.

Також було піддано гострій критиціУказ Президента України від 09.06.2008р. № 523/2008 „Про внесення зміни до Указу Президента України від 29 грудня 2005 року №1871”, відповідно до якого увільнено від виконання обов`язків Співголову Національної соціально-економічної ради від сторони роботодавців Мірошниченка О.В. та призначено на цю посаду Бойка Ю.А.

Нагадаємо, що відповідно до Положення про Національну тристоронню соціально-економічну раду, затвердженого Указом Президента від 29 грудня 2005 року «Про розвиток соціального діалогу в Україні», визначена наступна процедура призначення (увільнення від виконання обов`язків) співголів Національної ради, а саме: «Національну раду очолюють три співголови, які призначаються та звільняються Президентом України за пропозицією відповідної сторони соціального діалогу».
 
Увільнення Олексія Мірошниченка та призначення Юрія Бойка відбулось з порушенням усіх фундаментальних принципів соціального діалогу та згаданого вище Указу Президента. Адже всеукраїнськими об`єднаннями організацій роботодавців не приймалось жодного рішення з цього питання.
 
За результатами обговорення було прийнято рішення - надіслати відкритого листа Президентові України для організації особистої зустрічі з метою врегулювання конфліктної ситуації, а також рекомендовано всеукраїнським об`єднанням, що представлені в Національній раді  ініціювати позачергове засідання ради у зв`язку з численними порушеннями принципів ведення соціального діалогу останнім часом.