Національна рада стала дійсним членом Міжнародної асоціації соціально-економічних рад і подібних до них інституцій

23 черв. 2008

У період з 11 по 14 червня 2008 р. відбувся візит делегації Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України до Риму (Італія) для участі у засіданні Генеральної асамблеї Міжнародної асоціації соціально-економічних рад і подібних до них інституцій (МАСЕРПІ).
 
Метою візиту було представлення Національної ради делегатам Генеральної асамблеї у зв’язку з вирішенням питання вступу до МАСЕРПІ.
 
Делегацію за дорученням Глави держави очолював заступник Глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук, до її складу також увійшли член Національної ради від сторони роботодавців Олексій Мірошниченко та керівник секретаріату Надія Зарько.
 
Під час процедури прийняття нових членів Генеральною асамблеєю Міжнародної асоціації соціально-економічних рад і подібних до них інституцій прийнято рішення про вступ соціально-економічних рад України, Македонії, Перу, Домініканської Республіки та Чаду до МАСЕРПІ у якості дійсних членів.
 
Також під час перебування у Римі члени української делегації взяли участь у заходах, передбачених програмою та провели ряд зустрічей з керівництвом МАСЕРПІ та Європейського економічного й соціального комітету (ЄЕСК), а також делегацій Франції, Російської Федерації, Болгарії, Греції, Македонії, Чехії, Бельгії на яких обговорювалися перспективи двохстороннього співробітництва.
 
Крім цього, члени делегації більш предметно ознайомилися з діяльністю інституцій соціального діалогу у ряді країн Європи, європейських та міжнародних структур.
 
В результаті візиту закладено основу для поглиблення двостороннього співробітництва Національної соціально-економічної ради України з Економічною й соціальною радою Франції, Громадянською палатою Російської Федерації, соціально-економічними радами Болгарії та Чехії, Європейським економічним і соціальним комітетом.
 
У цілому, слід зазначити дуже схвальне ставлення керівних органів і делегатів Асамблеї до вступу Національної ради до МАСЕРПІ та готовність до співробітництва. Це є ще одним кроком на шляху інтеграції України до Європейського Союзу, послугує значним стимулом для активізації діяльності Національної ради і розуміння представниками Уряду і соціальних партнерів значимості соціального діалогу в розбудові громадянського суспільства і вирішенні проблем соціально-економічного розвитку держави.
 
Довідка
МАСЕРПІ сприяє створенню економічних і соціальних рад у країнах, де вони ще відсутні, а також, шляхом обміну результатами роботи та організації зустрічей, сприятиме добробуту і економічному розвиткові суспільств, а також формуванню, у взаємоповазі і мирі, демократичнихгромадянських суспільств згідно з засадами Організації Об’єднаних Націй та Загальної декларації з прав людини, а також чинними фундаментальними засадами і правами, схваленими усіма членами Міжнародної організації праці.
 
Прес-служба НТСЕР