Міжнародні та вітчизняні експерти провели семінар-практикум з питань соціального діалогу в легкій промисловості

26 черв. 2008

24-25 червня був проведений семінар-практикум з питань соціального діалогу в легкій промисловості за сприяння та організації Проекту «Діалогу на ринку праці – Україна».
 
Семінар проводили міжнародні експерти зі Швеції, а саме пан Ханс Хаммар, Виконавчий директор Міжнародної організації праці з 1994 по 1997 років; пан Хеннінг Карлсон, представник Шведської профспілки працівників промисловості та пан Йоран Труген, Виконавчий директор Асоціації роботодавців АЛЬМЕГА.
 
Захід розпочався зі вступної презентації пана Хаммара щодо соціального діалогу в міжнародній перспективі та його необхідності. Крім того, у перший день роботи шведські експерти поділилися досвідом та розповіли про більш ніж 100 – річну історію соціального діалогу та колективних угод в Швеції.
 
Жваву дискусію викликала презентація про сучасний стан легкої промисловості Швеції, яка була представлена міжнародними експертами. У відповідь на цю презентацію українські учасники – роботодавці та представники профспілок зробили власну презентацію щодо легкої промисловості в Україні, яка в свою чергу викликала чимало запитань з боку шведських гостей.
 
Серед іншого, також обговорювались питання змісту та основних компонентів колективних угод, основних принципів ведення колективних переговорів на всіх рівнях, участь держави у соціальному діалозі, структури та побудови організацій роботодавців та профспілок як і Україні так і в Швеції.
 
Необхідно відзначити, що кожний пункт програми семінару та кожна презентація викликали живі дискусії та чимало запитань з боку всіх учасників, особливо це стосувалося роботи в групах, що свідчить про змістовність та високий рівень організації практикуму.