Конфедерація роботодавців сприяє наближенню норм українського законодавства у сфері державних закупівель до норм Європейського Союзу

27 черв. 2008

25 червня 2008 року представники Конфедерації роботодавців України взяли участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Державні закупівлі в Україні: проблеми та перспективи», який був організований Національним інститутом стратегічних досліджень.
 
У «круглому столі» также взяли участь народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України, Міністерства економіки України, інших органів центральної виконавчої влади, органі місцевого самоврядування, науковці, експерти незалежних аналітичних установ, представники громадських організацій та об’єднань.
 
Основною темою дискусії став проект Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» № 2263-1 від 12.05.2008 р., який наразі вже пройшов стадію першого читання у Верховній Раді України.
 
Учасники круглого столу поділилися досвідом роботи у сфері державних закупівель, висловили свої зауваження, пропозиції та побажання до законопроекту.
 
Серед найбільш суттєвих недоліків законопроекту було названо термінологічну недосконалість (наприклад, нечіткість поняття «пов’язані особи»), неврегульованість питання конфлікту інтересів учасників тендеру, наявність законодавчих  «пробілів», що можуть стати підставою для корумпованих дій з боку замовників або розпорядників державних коштів,  невідповідність положень законопроекту Директиві Європейського Союзу в сфері державних закупівель та нормам СОТ, що мають носити обов’язковий характер для України після її приєднання до Світової Організації Торгівлі.
 
Представник Конфедерації роботодавців України звернув увагу присутніх на зміст Спільної заяви Конфедерації асоціацій європейського бізнесу BUSINESSEUROPE та Конфедерації роботодавців України щодо проекту Угоди про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, яку було оголошено на початку червня під час візиту представників України до Брюсселю. Присутніх на «круглому столі» було поінформовано про розділ Спільної заяви, присвячений наближенню норм українського законодавства у сфері державних закупівель до норм Європейського Союзу, і наголошено про необхідність врахування європейського законодавства вже сьогодні, на стадії розробки зазначеного законопроекту.
 
Представники Міністерства економіки України, відповідальні за підготовку проекту Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти», запевнили учасників «круглого столу» в тому, що всі виказані зауваження та побажання присутніх будуть розглянуті та, по можливості, враховані у законопроекті.