..

 

Представники Конфедерації зустрілися з командою Світового Банку

31 бер. 2017

31 березня Виконавчий Віце-президент Конфедерації О. Мірошниченко провів зустріч з командою Світового Банку  з метою обговорення деталей технічної допомоги Світового банку  у сфері ринку праці та навичок.

Основними питаннями, що піднімалися на зустрічі, були: 

1) модернізація інформаційної системи на ринку праці, щоб забезпечити більш точні дані про тенденції на ринку праці; 

2) підвищення ефективності надання послуг у Державній службі зайнятості.

Під час зустрічі сторони детально обговорили проблеми, з якими стикаються роботодавці у своєму спілкуванні з Державною службою зайнятості, зокрема, питання якості кандидатів на зайняття вакансій, що направляються ДСЗ, обов’язковість звітування, якість наданих послуг щодо підвищення кваліфікації чи навчання, що проводиться ДСЗ та її відділеннями. Зокрема, Олексій Мірошниченко зазначив, що «Державна служба зайнятості має в кінці кінців працювати у конкурентному полі з приватними кадровими агентствами, не використовуючи свого монопольного становища в сфері отримання ексклюзивної інформації від роботодавців».

Сторони торкнулися питання прогнозування розвитку ринку праці, відмічаючи вкрай складне завдання сформулювати чіткі прогнози у сучасних непередбачуваних умовах економічного і соціального розвитку. Разом з цим сторони обговорили ініціативу Інституту професійних кваліфікацій розробити систему аналізу наявних даних кількох відомств у  поєднанні з демографічними тенденціями та даними, яка б дозволяла робити певні припущення щодо розвитку основних тенденцій на ринку праці, зокрема, у регіональному та місцевому розрізах.

Сторони домовилися продовжувати проводити такі консультації за даним напрямом та налагодження можливої співпраці в рамках проведення Дослідження щодо навичок та попиту на ринку праці.