Засідання СРК щодо виконання Генеральної угоди: підсумки та висновки роботодавців

4 трав. 2017

27 квітня відбулось чергове засідання спільної робочої комісії (СРК), під час якої було завершено розгляд першого розділу (Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості) положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016 – 2017 роки, щодо оцінки виконання яких у позиціях Сторін є розбіжності станом на 1 січня 2017 року.

Так, за результатами розгляду сторонами було домовлено провести спільну зустріч з Мінекономіки для  більш глибшого вивчення питань та прийняття рішення по суті щодо:

      -питань запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності для новостворених експортних виробництв за умови створення певної кількості робочих місць,

   - збільшення рівня зв’язаних ставок увізного мита на окремі товари (товарні групи) у рамках угод СОТ;

    -впровадження  заходів нетарифного регулювання імпорту, зокрема із використанням дозволених СОТ механізмів технічного захисту внутрішнього ринку від імпорту неякісного товару, що несе загрозу життю, здоров’ю людей та шкоду навколишньому природному середовищу.

Підводячи перші підсумки, експертами Конфедерації роботодавців України було зазначено, що станом на 1 січня 2017 року не виконуються взяті зобов’язання під час підписання Угоди щодо кредитування реального сектору економіки та заходів з підтримки банків, які здійснюють таке кредитування. Залишились не погодженими та перенесені до розбіжностей і положення, що стосуються погашення заборгованості держави перед бізнесом з відшкодування податку на додану вартість і повернення передплат податку на прибуток та щодо виявлення та руйнування тіньових схем ухилення від сплати податків і мінімізації податкових зобов'язань.

Разом з тим, є й позитивний момент, зазначають у Конфедерації, так за звітний період, виконуються положення, які передбачають  проведення консультацій щодо доцільності продовження строків дії мораторію на проведення перевірок органами влади та порядку його застосування не пізніше ніж за 3 місяці до його закінчення, а також впровадження системи підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Наступне засідання СРК продовжить підводити підсумки щодо виконання другого розділу Генеральної угоди, який стосується оплати, умов, охорони праці та соціального захисту працюючих. To be continued