..

 

Безвіз для українців та економіки країни – потрібно перезавантаження?

13 трав. 2017

11 травня Рада міністрів Європейського Союзу затвердила рішення про надання безвізового режиму для України. В політичному плані – велика подія для країни,  але яким чином це  відіб'ється на економіці країни?

«Щоб бути рівним гравцем на європейському полі Україні потрібен не тільки безвізовий перетин кордону для поповнення дешевої робочої сили країн Європи, а і економічні складові, щоб розвивати торгово-економічні стосунки, зв’язки, обмін досвідом та освітні програми.  Для цього нам необхідно перезапустити економіку: розвивати виробництво і створювати робочі місця  з конкурентною заробітною платою", - коментують подію в Конфедерації роботодавців України.

Якщо безвіз для України обмежиться поповненням нелегальної робочої сили Європи, він швидко закінчиться і буде скасовано. Цю ситуацію українській владі не пробачать.  І це ще одна причина, чому Уряд повиннен бути зацікавлений у розвитку власної економіки і забезпеченні людей достойними можливостями для роботи та заробітку на своїй землі.

"Наслідки для країни будуть важкими, якщо уряд буде тільки прогинатися та беззаперечно виконувати всі вимоги МВФ.   Для того, щоб у людей були гроші, необхідно підтримати вітчизняних виробників, експортерів, поліпшити менеджмент держсектора і запустити масштабні інфраструктурні проекти, прийняти необхідні реформи, та зробти багато іншого, щоб українець за кордоном не відчував себе людиною третього сорту ", -говорять експерти Конфедерації.