..

 

Гідна заробітна плата, конкурентоспроможність і продуктивність – як складові гідної праці

3 бер. 2011

Конференція на таку темупройшла 2 березня у Будинку профспілок за участюГоловного управління соціально-економічної політики Адміністрації Президента України, Ради національної безпеки і оборони України, представників міністерств і відомств, експертів від сторони роботодавців та профспілок,  Національного координатора програм Міжнародної організації праці в Україні Василя Костриці, представників наукових установ.

На пленарних засіданнях під час дискусій учасники конференції дійшли висновку, що посилення конкурентної боротьби на світових ринках і всеохоплююча глобалізація економічного розвитку поставили Україну перед необхідністю вибору: йти далі шляхом екстенсивного розвитку, втрачаючи реальну економічну незалежність, або активізувати включення внутрішніх джерел економічного піднесення, передусім, за рахунок зростання конкурентоспроможності на основі запровадження інноваційної моделі розвитку. Другий шлях є провідним завданням довгострокового економічного розвитку України та зростання добробуту нації.

Учасники конференції зазначили, що головною умовою досягнення високих і стабільних результатів роботи економіки в цілому та кожного підприємства окремо є справедливий розподіл результатів праціта об’єктивна її ціна, що стимулюватиме як її продуктивність, так і якість продукції. На жаль, на вітчизняних підприємствах частка оплати праці в структурі ВВП становить менш як 50%, тоді як у розвинутих країнах – 60-70%. В Україні допоки не створено належних умов для реалізації конституційних гарантій на працю, що забезпечує достатній рівень життя для працівників і членів їхніх сімей. Більше того, сама держава не виконує законодавчо встановлених норм щодо оплати праці працівників державних підприємств та бюджетної сфери.

Учасники конференції виступили за консолідацію спільних дій у розбудові національного конкурентоспроможного середовища, яке забезпечить стале економічне зростання, гідну працю та добробут кожного українського працівника.

Відстоюючи права та інтереси працівників та національних товаровиробників, керуючись нормами міжнародного та національного законодавства, усвідомлюючи необхідність солідарних дій, учасники конференції «Гідна заробітна плата, конкурентоспроможність і продуктивність – як складові гідної праці» ухвалили низку рекомендацій для соціальних партнерів, виконання яких, на їхню думку, забезпечить підвищення рівня конкурентоспроможності, досягнення гідного рівня продуктивності та оплати праці, неухильне дотримання принципів гідної праці, поліпшить імідж України на світовій арені.