Презентація результатів дослідження «Національне обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 рр.»

30 лист. 2017

28 листопада 2017 року відбулася презентація результатів дослідження «Національне обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 рр.».

Національне обстеження дитячої праці в Україні було проведено ГО«Український центр соціальних реформ» та Державною службою статистики України за сприяння Міжнародної програми з питань ліквідації дитячої праці (IPEC) та Міжнародної організації праці (МОП).

Метою дослідження було розширення бази знань та удосконалення даних про дитячу працю в Україні як складової національної стратегії викорінення дитячої праці, особливо її важких форм.

Результати модульного обстеження дитячої праці показали, що власне до дитячої праці були залучені 264,1 тис. дітей із 607,4 тис. дітей, що брали участь в опитуванні. З них виконували небезпечну роботу 76,4 тис. дітей.

Загалом за результатами аналізу характеристик працюючих дітей було зроблено висновок, що профіль дитячої зайнятості в Україні подібний до її глобальних рис. Рівень залучення до економічної діяльності загалом та до дитячої праці (особливо на небезпечній роботі) у хлопців істотно вищий, ніж у дівчат. Найнижчий рівень зайнятості у дітей молодшої вікової групи (5-11 років), і хоч вся їхня економічна діяльність належить до дитячої праці, вони переважно виконують роботу, що не є небезпечною. На небезпечній роботі працюють переважно діти старшої вікової групи (15-17 років). Найбільшим сектором залучення праці дітей є сільське господарство. Найчастіше діти працюють безоплатно, допомагаючи в сімейному бізнесі чи господарстві.

Участь у презентації результатів дослідження «Національне обстеження дитячої праці в Україні 2014-2015 рр.». взяли Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко та директор департаменту соціально-трудових відносин Конфедерації Наталія Петраківська.Теги: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців , Олексій Мірошниченко , Директор департаменту соціально-трудових відносин , Наталія Петраківська