..

 

Бюлетень проєвропейських громадських Платформ - УНП та УС ПГС (8 січня - 21 лютого)

25 лют. 2020

Бюлетень проєвропейських громадських Платформ - УНП 🔶 та УС ПГС 🔷 (8 січня - 21 лютого)   ДІЯЛЬНІСТЬ ПЛАТФОРМ

Відбулась Асамблея УС ПГС (6 лютого)
Початок лютого ознаменувався річною Асамблеєю Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, яка зібрала понад 100 учасників з усієї країни – представників громадських організацій, що опікуються питаннями виконання Угоди про асоціацію. Присутні на заході Посол ЄС та представники органів влади підкреслили визначальну роль громадянського суспільства у проведенні реформ та виконанні Угоди.

На Асамблеї було представлено звіт УС ПГС за останні півтора роки роботи та обрано координаторів робочих груп 2 і 6 УС ПГС – ними стали Ростислав Дзундза та Руслан Костюкевич. Також учасники Асамблеї взяли участь у спільних консультаціях щодо майбутнього УС ПГС, її пріоритетів діяльності та співпраці з Українською національною платформою Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.
Зустріч представників УС ПГС з Віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (31 січня)
Центральною темою зустрічі стали підсумки Ради асоціації, яка відбулась 28 січня. Серед питань, які обговорювались – АСАА, реформи, спрямовані на спрощення митних процедур, перспективи приєднання України до Спільного авіаційного простору з ЄС, Green Deal, енергетичні питання. Представники громадянського суспільства запропонували свою експертну підтримку за цими напрямками.
Координатор РГ4 УС ПГС Василь Андреєв взяв участь у засіданні комітету ВРУ з питань інтеграції України з ЄС (19 лютого)
Як представник українських профспілок та платформ громадянського суспільства, Василь Андреєв негативно оцінив законопроект №2708 як такий, що не відповідає зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію. Він також розповів про відповідну заяву Асамблеї УС ПГС від 6 лютого 2020 р., передавши текст заяви Секретаріату Комітету.   

  НОВИНИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

Публічна дискусія «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік» (21 січня)
За тиждень до Ради асоціації провідні громадські експерти в сфері європейської інтеграції обговорили з представниками українського уряду та ЄС, якими мають бути рішення Ради, щоб відкрити можливості глибшої інтеграції України до Європейського Союзу. Результати дискусії лягли у фінальну версію документу«Пріоритети розвитку асоціації з ЄС: очікування українських громадських експертів»
Експертна дискусія «Новий порядок денний Україна-ЄС у сфері юстиції, свободи і безпеки: кібербезпека, правоохоронна співпраця, захист персональних даних» (13 лютого)
Дискусія, яку організувала ГО «Європа без бар’єрів», була сфокусована навколо питань двосторонньої співпраці правоохоронних органів та законодавчих змін у сфері регулювання кіберпростору – процедури збору електронних доказів, проблематики захисту персональних даних в Україні, перспективи імплементації GDPR і повноважень українського регулятора. В рамках експертної дискусії також було представлено аналітичний документ з відповідної тематики. Захід пройшов під егідою Української національної платформи ФГС СхП та за підтримки проекту «Громадська синергія».

  АНАЛІТИЧНІ МАТЕРІАЛИ ПРОЕКТУ «ГРОМАДСЬКА СИНЕРГІЯ»

Пріоритети розвитку асоціації з ЄС: очікування українських громадських експертів
Українські незалежні експерти у різних галузях, охоплених Угодою про асоціацію з ЄС, виклали свої очікування результатів розвитку  відносин між Україною і ЄС – у 2020 та до 2023 року.

У низці секторів експерти наголошують на потребі оновлення Угоди про асоціацію – зокрема, оновлення чинних чи створення нових додатків до неї.

Інтеграція у рамках асоціації: динаміка виконання Угоди між Україною і ЄС (3-е видання)

У публікації проаналізовано виконання економічної частини Угоди про асоціацію (станом на листопад 2019 року), найважливішим змістом якої є інтеграція України до спільного ринку ЄС. Загалом Угода визначає 14 секторів, де ЄС може прийняти рішення про інтеграцію України практично на тому ж рівні, як і країн-членів ЄС. У цьому аналітичному звіті представлений поглиблений аналіз щодо 8-ми секторів: технічне регулювання (ринок промислових товарів), митні процедури, цифровий ринок, фінансові послуги, державні закупівлі, енергетика (газовий ринок), поштові та кур’єрські послуги і Спільний авіаційний простір. 

Поступ України у виконанні двадцяти досягнень Східного партнерства до 2020 року (3-е видання)

Це вже третій випуск річного моніторингового звіту Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, в якому експерти аналізують, наскільки успішно Україна виконує завдання, визначені  «20 досягненнями Східного партнерства до 2020 р.». Крім моніторингу, експерти Платформи пропонують свої рекомендації щодо посилення результативності та ефективності досягнення поставлених 20 головних цілей Східного партнерства. 

Відносини між Україною та Республікою Молдова: перспективи на 2020 рік

В аналітичній записці проаналізовано, як президентські вибори, що відбудуться в Молдові восени 2020 року, можуть вплинути на двосторонні українсько-молдовські відносини. Окремий фокус зроблено на аналізі потенціалу ключових напрямків, де відбувається співпраця між Україною та Молдовою. 

Документ (англійською мовою) підготовлено Радою зовнішньої політики «Українська призма», під егідою Української національної платформи ФГС СхП за підтримки проекту «Громадська синергія».

Пріоритети співпраці з ЄС у сфері правоохоронного співробітництва, боротьби з організованою злочинністю, кібербезпеки та захисту персональних даних

Аналітична записка відображає бачення подальшого розвитку та дій України, спрямованих на розроблення та імплементацію Нового порядку денного у сфері юстиції, свободи та безпеки. Зокрема, розглядаються питання правоохоронної співпраці, кібербезпеки, захисту персональних даних та боротьби з оргзлочинністю.

Дослідження підготували експерти ГО «Європа без бар’єрів» під егідою Української національної платформи ФГС СхП за підтримки проекту «Громадська синергія».

Історія відносин Україна – Угорщина, як динаміка та зміст політичного діалогу
У аналітичному документі розглянуто розвиток діалогу між партнерами з 1990 року. Зокрема, автори дослідили, як з 2000 до 2013 року формувався євроінтеграційний та євроатлантичний порядок денний діалогу; чому з 2014 до 2018 року політичний діалог поступово охолоджувався; який поточний стан та перспективи українсько-угорського співробітництва.

Документ підготовлено Радою зовнішньої політики «Українська призма» під егідою Української національної платформи ФГС СхП за підтримки проекту «Громадська синергія».

  СТАТТІ

Як насправді потрібно змінювати Угоду про асоціацію з ЄС

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Стаття підготовлена за результатами публічної дискусії «Порядок денний європейської інтеграції: амбіції України на 2020 рік». Під час заходу експерти громадянського суспільства та високопосадовці обговорили пріоритетні сфери та кроки щодо виконання Угоди про асоціацію, на яких Україна має зосередити свою увагу у 2020 році та на середньострокову перспективу.
Євроінтеграція-2020: що має стати пріоритетом у виконанні Угоди з ЄС

Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження»


У статті проаналізовано перспективи інтеграції України до внутрішнього ринку ЄС, а також розглядаються варіанти осучаснення Угоди про асоціацію. 
Євроінтеграція на стику влад: чи є успіхи України у впровадженні реформ

Дмитро Шульга, директор Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження»

У частині секторальної інтеграції Україна має завершити виконання необхідного «домашнього завдання» не пізніше кінця 2023 року. Відтак більшість положень Угоди має бути виконано до кінця каденції президента Володимира Зеленського і нинішнього складу Єврокомісії. Стаття аналізує, яким є стан виконання Угоди на початок 2020 року, що зроблено минулого року і які завдання є ключовими сьогодні.

Зелене завдання: як Україні знайти своє місце у кліматичній політиці ЄС

Наталя Андрусевич, Ресурсно-аналітичний центр «Суспільство і довкілля»


Останнім часом на урядовому рівні та в експертному середовищі лунають тези щодо приєднання України до European Green Deal – плану перетворення Європи на перший у світі кліматично нейтральний континент. Стаття аналізує, що таке European Green Deal, яка його мета і яким змістом він наповнений, як цей План дій Європейського Союзу може бути корисним для України, та чи несе він певні ризики для Києва.


   НОВИНИ ФОРУМУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА СХІДНОГО ПАРТНЕРСТВА

Засідання Керівного комітету ФГС СхП (11-12 лютого, Брюссель)
Перше в цьому році засідання було присвячене обговоренню стратегічних цілей Форуму та завданням Східного партнерства після 2020 року, звітам робочих груп та процесу відбору делегатів Форуму на 2021-22 рр. Окрім того, члени Керівного комітету поспілкувалися з представниками Директорату Єврокомісії з питань сусідства та переговорів щодо розширення, а також з представниками Делегацій ЄС в Україні та Вірменії.
Представники УНП взяли участь в EU-EaP Climate workshop (10-11 лютого, Брюссель)
У заході взяла участь експертка УНП Марія Симонова, яка поділилася з колегами кращими практиками просвітницьких ініціатив з метою розвитку екологічного мислення серед різних соціальних груп населення. 
Інформаційний бюлетень Форуму громадянського суспільства Східного партнерства
З головними подіями, що відбувалися в рамках Форуму наприкінці 2019 р. та на початку 2020 р., можна ознайомитися:

 

Бюлетень підготовлений за підтримки проекту «Громадська синергія», що фінансується Європейським Союзом, співфінансується та виконується Міжнародним фондом «Відродження».
Теги: УС ПГС