Презентовано проєкт Керівних принципів боротьби з примусовою працею

30 лист. 2022

29 листопада 2022р. Конфедерацією роботодавців України презентовано першу версію «Керівних принципів боротьби з примусовою працею. Посібник для роботодавців та бізнесу» представникам найкрупніших бізнес-об’єднань та організацій роботодавців України.

Як зазначив Олексій Мірошниченко Президент Конфедерації роботодавців України «Співпраця з Міжнародною організацією праці у сфері формування та просування відповідальної поведінки бізнесу України у сфері боротьби з примусовою працею та торгівлею людьми ще на крок наблизить нас до європейських та світових практик ведення відповідального бізнесу».

Олена Степаненко, експерт проєкту, презентувавши Керівні принципи, зокрема, зазначила, що «В Україні з 1991р. більше 300000 громадян постраждали від примусової праці та торгівлі людьми, і ця ситуація тільки погіршується у зв’язку з мільйонами внутрішньо-переміщених осіб та вимушених мігрантів. Зважаючи на те, що більшу частину обох зазначених категорій складають жінки з дітьми, ризик примусової праці, особливо у формах, які відрізняються від наших традиційних явлень про примусову працю, значно збільшується».

Представник Міжнародної організації праці п. Жолт Дудаш у своєму виступі зазначив, що «За останніми даними МОП у світі станом на 2022р. більше 50 мільйонів осіб є жертвами примусової праці, яка, як багато хто думає, не є ознакою країн, що розвиваються. Це явище присутнє практично в кожній країні і, на жаль, саме на долю приватного бізнесу припадає переважна більшість випадків використання примусової праці. І лише від бізнесу залежить, наскільки він відповідально ставиться до себе, своєї поведінки, своїх працівників. Керівні принципи, не відносячись до категорії «жорсткого» регулювання, як раз і спрямовані на допомогу бізнесу визначити своє ставлення до примусової праці».

Наступний захід, під час якого вже Український бізнес має визначитись щодо сприйняття Керівних принципів, відбудеться 13 грудня 2022р. Деталі зустрічі будуть повідомлені окремо. За додатковою інформацією просимо звертатися до Координатора проєкту, Радника Конфедерації роботодавців України Родіона Колишка (rkolyshko@gmail.com , 050385 2034).
Теги: протидія використанню примусової праці , МОП , Конфедерація роботодавців України