Роботодавці висловили свої зауваження та пропозиції до Проекту Програми Уряду на 2008 рік

29 січ. 2008

Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців Олексій Мірошниченко взяв участь у засіданні круглого столу „Про проект програми діяльності Кабінету Міністрів України: „Український прорив: для людей, а не політиків”, який відбувся 29 січня ц.р. та був організований Комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.
 
У заході також взяли участь народні депутати  - члени Комітету, Міністр праці та соціальної політики, члени Національної тристоронньої соціально-економічної Ради при Президенті України - представники всеукраїнських об'єднань профспілок і роботодавців, керівники виконавчих фондів соціального страхування.
 
Людмила Денісова ознайомила присутніх з соціальною складовою програми діяльності Уряду. Серед основних напрямів вона виокремила пенсійну реформу, регуляцію трудової міграції, реформу системи соціального страхування, допомогу сім’ям з дітьми, удосконалення системи надання пільг та соціальних послуг, соціальний захист інвалідів і дітей-інвалідів.
 
Учасники "круглого столу" також звертали увагу на те, що проект насамперед є політичним, а не економічним документом. У ньому задекларовані добрі наміри, однак вони не підкріплені економічними розрахунками.
 
Промовці зазначали, що Програма розроблялася без врахування інфляційних процесів, у ній простежується брак ресурсів ("Програма обіцяє все відразу і всім"), конкретні цифри щодо її виконання містяться тільки у соціальній частині.
 
У виступах наголошувалося, що потрібна більша конкретизація задекларованих намірів.
 
Учасники зазначали: "потрібно чітко визначити зміст соціальної політики та прагматичні заходи на її виконання". При цьому особливо наголошувалося на активізації соціального діалогу. "Без залучення представників об'єднань профспілок і роботодавців, які мають стати рівноправними учасниками соціального діалогу, не можлива ні політична, ні економічна, ні соціальна стабільність у суспільстві" наголошували учасники засідання.
 
Сторона роботодавців Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України, направила свої зауваження та коментарі до проекту програми діяльності Кабінету Міністрів України: «Український прорив: для людей, а не для політиків» до Комітету ВР з питань соціальної політики та праці, профільних міністерств та Сторони профспілок. Зауваження та пропозиції Конфедерації роботодавців України до Програми Уряду були враховані у відповідних зверненнях.