Конфедерація виступає за закріплення статусу Національної тристоронньої соціально-економічної ради в Конституції України

14 лют. 2008

14 лютого ц.р. Українським союзом промисловців та підприємців за підтримки Федеральної спілки німецької промисловості відбувся круглий стіл на тему соціального діалогу і ролі промислових союзів в забезпеченні соціального страхування в Німеччині.
 
Німецькою стороною було надано досвід функціонування інституцій соціального діалогу, приватного страхового сектору в системі соціального страхування, зосереджено увагу на обов`язковому страхуванні від нещасних випадків на виробництві та медичному страхуванні.
 
Представником Конфедерації, членом Національної тристоронньої соціально-економічної ради Наталією Гостєвою було поінформовано учасників про процеси, що відбуваються в стороні роботодавців. Зокрема, про етап становлення партнерських взаємовідносин в середовищі роботодавців, про консолідацію об`єднань організацій роботодавців у складі Національної ради.
 
«Така консолідація об`єднань відбулась вперше, – зазначила Наталія Гостєва, – і це, на нашу думку, надасть змогу максимально врахувати інтереси роботодавців багатьох галузей та адекватно представляти їх інтереси при веденні соціального діалогу на національному рівні».
 
Адже багато питань потребують вирішення в тристоронньому форматі. Це проблеми, які лежать в площині підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки Це і проблема вимивання трудових ресурсів, що негативно позначається на забезпеченні робочою силою внутрішнього ринку праці, а відтак вимагає стимулювання внутрішньої зайнятості, розвитку міжрегіональної трудової міграції. Також це, неконтрольоване тарифоутворення суб’єктів природніх монополій, дерегулювання підприємницької діяльності, реформування системи загальнообов`язкового державного соціального страхування.
 
На сьогодні, коли вже сформована державна сторона Національної тристоронньої соціально-економічної ради, вона має стати тією платформою, яка дозволяє виявити оптимальні підходи для узгодження інтересів соціальних партнерів.
 
Тому Конфедерація роботодавців України виступає за закріплення статусу Національної ради в Конституції України, про це буди йти мова на пленарному засіданні Ради за участю Президента України. Окрім того, після підписання Закону України «Про соціальний діалог в Україні», буде унормовано питання діяльності Національної ради на законодавчому рівні як незалежної інституції.