Відбулася Наглядова Рада програми Гідної праці МОП для України

21 квіт. 2017

20 квітня 2017 р. було проведено Наглядову Раду Програми Гідної праці МОП для України на 2016 – 2019 роки.
В рамках програми передбачено реалізація трьох основних пріоритетів:
  • сприяння зайнятості та розвитку сталих підприємств задля стабільності та зростання;
  • сприяння ефективному соціальному діалогу;
  • покращання соціального захисту і умов праці.
В рамках зазначених пріоритетів впроваджують декілька проектів, серед  яких основними є «Сприятливе середовище для сталих підприємств», «зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу», «Зменшення стигми та дискримінації задля працюючих жінок та чоловіків від неприйнятних Форм праці в Україні» тощо.
За словами учасників Наглядової Ради, реалізація проектів в рамках Програми Гідної праці МОП для України на 2016 – 2019р.р. перекликається з багатьма проектами, що реалізуються іншими органами влади, зокрема, МЕРТ та Мінрегіон. Окремі програми реалізуються за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.
  З метою забезпечення відповідної синергії від їх реалізації, за ініціативи Директора Офісу МОП для країн Центральної і Східної Європи А. Граціозі, підтриманої всіма присутніми на нараді, було запропоновано вийти з ініціативою провести широку нараду з представниками зазначених установ та органів влади з метою пошуку спільних рішень та механізмів ефективного виконання завдань міжнародних програм технічної допомоги.
Окремо під час наради обговорювалося питання уточнення пріоритетів Програми Гідної праці МОП для України. Зокрема, за словами Національного Координатора МОП в Україні С. Савчука, пріоритетом Програми,що найбільш динамічно розвивається, є як раз перший пріоритет, пов'язаний з розвитком сталих підприємств задля стабільності та зростання, у зв’язку з чим окремим членами наради висловлювалися думки щодо перерозподілу ресурсів, необхідних для його реалізації, на користь інших пріоритетів. Втім радник Конфедерації Р. Колишко у своєму виступі зазначив, що саме сталі та успішні підприємства є основою економічного і соціального розвитку країни, без яких реалізація інших компонентів Програми дещо втрачає свій практичний сенс. 
В цілому члени Наглядової Ради відмітили суттєвий прогрес у реалізації Програми Гідної праці МОП для України на 2016 – 2019р.р. і подякували за системну і конструктивну працю Директору Офісу МОП для країн Центральної і Східної Європи А. Граціозі, який у липні цього року виходить на пенсію.