Де знайти кадровий резерв

24 трав. 2018

Олег Шевчук,Президент Конфедерації роботодавців України

Історично так склалося, що одою з найбільшою кузнею кадрів для галузі телекомунікацій завжди були військові навчальні заклади.

В першу чергу це стосується сегменту радіотехнологій. В період первинного становлення ринку (середина 90-х) команди, сформовані з випускників КВІУЗ (Київський військовий інститут управління і зв'язку) і КВІРТУ (Київське вище інженерне радіотехнічне училище ППО) масово поповнювали українські та іноземні приватні підприємства зв'язку. Головною перевагою військових зв'язківців було вміння чітко ставити завдання, дисципліновано їх реалізовувати, не відволікаючись на "несуттєві питання" (ділові переговори, питання соціальної відповідальності та інше). Сьогодні реалії дещо змінилися. Створити бізнес тоді і розвивати його зараз – це дещо інші реалії. Однак попит на дисциплінованих військових зв'язківців завжди був і залишається. Зокрема в моїй групі компаній Омега працює значна кількість фахівців – випускників саме військових ВНЗ. І мої Генеральні директори завжди відзначали їхню відповідальність і професіоналізм.

В Україні сьогодні понад 300 тисяч осіб, що мають статус УБС (учасників бойових дій). З них реальних захисників, які воювали на передовій близько 190 тисяч. Специфіка системи соціального захисту в Україні полягає в тому, що так категорія населення сприймається державою як дотаційна. Ветеран – це свого роду підтвердження якогось "збиткового" статусу (хай вибачать мене ветерани за брутальність формулювання). Все це призводить до того, що держава намагається перетворити цю категорію на споживачів додаткових соціальних послуг, фактично відкуповуючись від героїв землею, разовими пільгами, квотами і подачками. Такий підхід перетворює фактично економічно активну частину населення (а це в середньому категорія 35-45 років) на утриманців.

Упевнений, що такий підхід кардинально неправильний. Припиніть ставитися до ветеранів як до соціальної проблеми! Спробуйте побачити в них перспективу і можливості! Саме такий підхід сьогодні закладається нашими партнерами на Фестивалі професій для ветеранів АТО. І мені така позиція дуже симпатична.

Завдання держави, бізнесу, громади не датувати ветеранів, а ресоціалізувати їх, повернути в активне громадське життя, стимулювати до підприємництва і формування ВВП, а не споживання його ресурсів.

Сьогодні з України щорічно виїжджає близько мільйона наших громадян на заробітки. Все це призводить до колосального перекосу на ринку трудових ресурсів. У цьому контексті, демобілізовані ветерани – дуже якісні трудові ресурси, які необхідно лише підштовхнути до перекваліфікування і отримання додаткових навичок. І сьогодні той час, коли роботодавці готові до дуже тісної і головне швидкої співпраці з державою у вирішенні цієї проблеми. На регіональних рівнях, локально на окремих підприємствах такий підхід давно і ефективно працює. І доказом цього є успішні лайф-сторі в низці великих бізнесів, створення окремого феномена – ветеранського бізнесу тощо.

Державі варто лише підхопити і перейняти цей досвід. Хоча простіше, звичайно ж, не звертати увагу на проблему і дотувати її невичерпним популізмом.

Щоб допомогти ветеранам з перекваліфікацією волонтери та ветеранські організації за підтримки Конфедерації роботодавців України проводять 24 травня фестиваль професій для ветеранів. Подія відбуватиметься на території Київської фортеці (Госпітальна, 24-а). Завдання організаторів – налагодити ефективний діалог між ветеранами і роботодавцями.

За матеріалами сайту Новое время Бізнес
Теги: Олег Шевчук , президент Конфедерації роботодавців України